Gra miejska Kraków na 100 osób

z nowoczesną technologią AR

escape city

Gra miejska Kraków na 100 osób z nowoczesną technologią AR

Case Study: Gra miejska Kraków dla 100 osób jako świetny sposób na integrację pracowników

Klient: Valeo R&D Prague poszukający nowatorskiej gry miejskiej na iPadach

Liczba uczestników: 100 osób

Czas realizacji: 1,5 miesiąca (od zapytania do realizacji)

Czas rozgrywki: 2,5-godzinna gra miejska Kraków

Język: angielski

ZADANIE DLA EKIPY ESCAPECITY:

Pewnego dnia otrzymaliśmy maila z Czech z zapytaniem: „Would it be possible to organize Treasure Hunt in Krakow with tablets?” (tłum. „Czy możliwe byłoby zorganizowanie w Krakowie gry z tabletami a’la poszukiwanie skarbów?”). Można rzec, że idealne zadanie dla nas, bo jak nie my, to kto? (tak na marginesie – mamy licencję na wyłączność, jeśli chodzi o tego rodzaju gry miejskie w Krakowie). Ustaliliśmy następujące szczegóły:

  • zorganizowanie gry miejskiej w stylu escape room w nowoczesnej oprawie – tablety z mapą trasy i zagadek, zamiast papierowych materiałów
  • poprowadzenie trasy zabawy tak, by pokazać uczestnikom piękno Krakowa
  • gra miejska na 100 osób, bawiących się jednocześnie podczas eventu integracyjnego

GRA MIEJSKA KRAKÓW NA 100 OSÓB – PRZYGOTOWANIE

LOGISTYKA:

Głównym wyzwaniem przy organizacji tego eventu firmowego, była liczba uczestników. Miało to wpływ zarówno na kwestię sprawnego wprowadzenia wszystkich 100 osób do gry, jak i takie zaprojektowanie rozgrywki, by grupy nie deptały sobie po piętach, ani nie stały w kolejkach do danej zagadki na trasie.

Kolejnym ważnym aspektem było zapewnienie uczestnikom zabawy łatwej orientacji w terenie, mimo, że większość z nich była po raz pierwszy w zupełnie nowym otoczeniu. Dlatego zaproponowaliśmy grę opartą na iPadach z wbudowanym systemem GPS.

Dzięki temu rozwiązaniu oraz precyzyjnym mapom wyświetlanym na ekranach tabletów, nikt nie mógł się zgubić, choćby nawet chciał ? W każdej chwili można było sprawdzić, gdzie znajduje się Twoja grupa, a gdzie kolejny punkt na trasie misji.

gra miesjka krakow dla 100 osób

SCENARIUSZ I ZAGADKI:

Do tematu podeszliśmy nieco „out of the box” (z ang. poza schematem) i zamiast jednej gry miejskiej po Krakowie, zaproponowaliśmy dwie. O tej samej porze połowa drużyn wyruszyła ratować świat podczas misji szpiegowskiej, a druga połowa miała za zadanie uchronić nas przed zagładą potworów z innego wymiaru.

Całą grupę podzieliliśmy na 17 zespołów 5-6 osobowych. Drużyny o parzystych numerach wyruszyły na „Osiem Portali”, a te o nieparzystych liczbach na „Operation Mindfall”.

Obydwie gry miejskie Kraków w naszym wykonaniu, oprócz bardziej tradycyjnych zadań, zawierały również zagadki z nowoczesną technologią AR (z ang. Augmented Reality – Rozszerzona Rzeczywistość). Sprawia ona, że pozornie nic nieznaczące symbole, stają się pełnowymiarowymi przedmiotami, z którymi można wejść w interakcję.

GRA MIEJSKA KRAKÓW NA 100 OSÓB – REALIZACJA:

Punkt piętnasta nasi Bohaterowie pojawili się na Bulwarach Wiślanych, gdzie Mistrzowie Gry już na nich czekali. Mając już wprawę i doświadczenie w bardzo dużych eventach firmowych (zob. gra miejska Kraków dla 220 osób), bardzo sprawnie podzieliliśmy ich na Drużyny i scenariusze (parzyści na zielono, nieparzyści na niebiesko) oraz wprowadziliśmy do zabawy. W ciągu rekordowych 20 minut bulwary ponownie opustoszały, a setka Bohaterów z Valeo wyruszyła walczyć ze złem.

gra miejska kraków na 100 osób

Oczywiście nie zostawiliśmy naszych dzielnych Śmiałków bez wsparcia. W każdą grę został wbudowany system podpowiedzi, pozwalający wziąć wskazówkę, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo podczas gry miejskiej, cały czas dostępna była nasza gorąca linia. Co więcej, każdy zespół Bohaterów został wyposażony, nie tylko w nowoczesny iPad z mapą GPS, ale również w zestaw specjalnych gadżetów, potrzebnych do misji.

gra-miejska-krakow-na-100-osob

GRA MIEJSKA KRAKÓW NA 100 OSÓB – EFEKTY I PODSUMOWANIE:

Dzielni Bohaterowie z Valeo powrócili do nas z uśmiechami na twarzach. Obie misje zostały wykonane i nasz świat został uratowany! Uczestnicy zintegrowali się ze sobą, co widać było również na fantastycznych zdjęciach, jakie sobie zrobili. Zadania z fotografowaniem były de facto wpisane w fabułę gry, jako dodatkowe sympatyczne wyzwania teambuildingowe.

Uczestnicy docenili też nowoczesną formę map z zagadkami i GPS, dzięki którym bez problemu dotarli w zupełnie nowe, nieznane im miejsca naszego pięknego miasta królewskiego. Kraków dał się poznać od swojej bardzo malowniczej strony. Nowością dla praktycznie wszystkich członków drużyn, było zetknięcie się z technologią AR (z ang. Augmented Reality – Rozszerzona Rzeczywisotść), która bardzo przyjemnie ich zaskoczyła i pozwoliła jeszcze bardziej wczuć się w klimat. Szczególnie wtedy, gdy mieli za zadanie np. rozbroić wirtualną bombę-pułapkę.

Cieszymy się bardzo, że gra miejska Kraków na 100 osób, którą przygotowaliśmy, spotkała się z tak ciepłym odbiorem i dała jej uczestnikom wiele radości. Zajmujemy się tworzeniem Disneylandu dla dorosłych, a radosne uśmiechy uczestników naszych gier teambuildingowych dają nam ogrom energii! Dziękujemy!

PRZYGOTUJMY COŚ WSPÓLNIE!

GRA NA ZAMÓWIENIE?