Dla Ciekawych Miasta

POZNAJ KRAKÓW INACZEJ.

Aktywnie, zabawnie i z nutką rywalizacji. Tak, jak lubisz.

Co ma wspólnego turystyka

z grą komputerową i filmem o agentach FBI?

Wbrew pozorom wiele. I mamy na to dowody!

Zwiedzanie? Jest przewodnik i tłumek turystów, są zabytki i powolny spacerek od atrakcji do atrakcji. Jest muzeum, stare miasto, teatr, pomnik. Brzmi nudno? Trochę. Można inaczej? Oczywiście, że można! A my powiemy Ci jak ; )

Zwiedzanie Krakowa?

Zobacz go naszymi oczami.

W 3D i 4K!

Trochę jak z filmu
Mission? Może, ale nie impossible. Czy wiesz, że zwiedzanie możesz połączyć ze świetną zabawą z przyjaciółmi, a do tego uratować Kraków przed zagładą? Nie daj się prosić. To miasto Cię potrzebuje!

Trochę jak z PS3
Kłopoty? Pozbędziesz się ich wprawnym ciosem srebrnego miecza i specjalną spluwą pożyczoną od Agenta J. Inni będą deptać Ci po piętach, ale wiesz, że to dla Ciebie kaszka z mleczkiem. Niech zwycięży najlepszy!

Trochę jak z… 21 wieku?
Nasz pomysł na zwiedzanie to po prostu powiew nowoczesności. To pomysł idealny dla tych, którzy mają inne oczekiwania. Dla paczki przyjaciół, dla zgranej rodzinki, dla firmowych gangów. Połącz zwiedzanie z dobrą zabawą. Bo tak!

Wybierz misję w nieznane

Dopasuj grę do Twoich oczekiwań

Escape City na Ipadach!

Dlaczego warto wybrać naszą metodę?

Spokojnie! Z nami się nie zgubisz

Aby zagrać w naszą grę nie musisz znać miasta ani ślęczeć nad mapą. Dzięki GPS i geolokalizacji nasze urządzenia będą prowadzić Cię od atrakcji do atrakcji, związanej z Twoją misją, i tak aż do zwycięstwa.

Drużyna już od czteropaku

Nie potrzebujesz Drużyny Pierścienia, żeby połączyć zwiedzanie Krakowa z naszą rozgrywką. Wystarczą cztery osoby, które staną naprzeciw siebie w walce o to #ktostawiapiwo. Lub lody. Bo w naszej zabawie mogą wziąć udział i dzieci, wystarczy że ukończyły 10 rok życia. Chcesz zagrać tylko we dwójkę? Nie ma sprawy.

Przewodnik w etui. I zdalnie sterowany!

O poszczególnych krakowskich zabytkach opowie Ci nasz magiczny talizman, znakiem jabłka grawerowany. Możesz poprosić go, aby powtórzył – zrobi to chętnie – i nawet po kilkunastu razach nie da znać swojemu zniecierpliwieniu. To Cię nudzi? Przełącz dalej!

Pamiątka fajniejsza niż selfie

Zdjęcia to za mało. Co powiesz na smak zwycięstwa i odznakę, która dowodzi Twojemu geniuszowi, godnemu Indiany Jonesa? Nawet kilka godzin w naszym mieście może stać się przygodą wartą zapamiętania. To suwenir, który warto mieć.

Jak to wygląda w praktyce?

}

Godzina Zero

Czas na ostateczne instrukcje
Spotykamy się na miejscu o wyznaczonym czasie. Każda drużyna dostaje iPady, które będą Waszymi przewodnikami po grze i mieście – wyświetlą wszystkie niezbędne wskazówki, pozwalające Wam ukończyć misję.

Wyścig z czasem.

Kraków ma ostatnią szansę. W mieście może się zdarzyć wszystko. Gra wymaga od Was wiele – rozwiązujcie zagadki, poszukujcie przedmiotów schowanych w mieście, rozmawiajcie ze swoim wirtualnym mentorem i dzięki rozszerzonej rzeczywistości ożywiajcie przedmioty, aby pokazały Wam swoje tajemnice. Czas, start!

Liczą się tylko sekundy.

Zwycięzca może być tylko jeden!
Wyniki poszczególnych drużyn zliczane są na bieżąco i wyświetlane na iPadach, więc przez cały czas dokładnie wiecie, gdzie jesteście, co macie robić i na jakim etapie jest drużyna przeciwna. I niech zwycięży najlepszy!

Oni już zwyciężyli.

I teraz dają rady innym!

Gry miejskie są super zabawą. Jednak gry miejskie z rozszerzoną rzeczywistością oferowane przez Gamescape są jedyne w swoim rodzaju. Praca zespołowa, dobra zabawa, spacer po Krakowie, coś dla fanów technologii, coś dla fanów dla łamigłówek. To wszystko i wiele więcej do spróbowania podczas zabawy. Polecam tę zabawę każdemu, zarówno jako wyjście integracyjne firmy, jak i spotkanie ze znajomymi!
Anna Drabik

Rozrywka jak najbardziej godna polecenia. Świetna zabawa, jak również innowacyjna forma integracji. Razem ze znajomymi dzięki wciągającej fabule oraz niebanalnym zadaniom poczuliśmy jak prawdziwi poszukiwacze skarbów. Dodatkowym plusem jest to, że można przejść się wieloma ścieżkami Krakowa, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy.
Magdalena Łukaszczyk

Czas na wykrywacz kłamstw

Zadaj nam pytania. I oczekuj odpowiedzi!

Jak wygląda rezerwacja terminu?
Wystarczy uzupełnić formularz zgłoszenia na stronie oraz podać kilka informacji o swojej grupie: ile osób, w jakim języku gracie, wybór godziny i daty, która trasa po Krakowie i scenariusz gry.

Jesteś zwolennikiem komunikacji werbalnej? Zadzwoń pod numer tel. +48 882 420 516 / +48 789 315 401 i zarezerwuj termin, podając najważniejsze informacje o swojej drużynie.

Może lubisz pisać maile? Nic prostszego. Wystarczy, że napiszesz wiadomość na hello@escapecity.pl, a w nim umieścisz swoje dane, pożądaną datę rozgrywki oraz scenariusz, który pasuje najlepiej do Waszej grupy. Którą opcję wybierzesz?

Stawiam się na miejsce akcji. I co dalej?

Widzimy się w Gamescape, w lokalu ul. Kościuszki 74 w Krakowie. Po dokonaniu płatności za grę i podpisaniu oświadczenia o wypożyczeniu iPada na potrzeby gry, zaczynasz przygodę! Wraz z otrzymaniem iPada i instrukcji, jak się nim obsługiwać, zamienisz się w prawdziwego bohatera! Przed Tobą misja uratowania Krakowa, podróż w tajne, choć znane miejsca i zadania, których nie odważyłby się podjąć sam Smok Wawelski! Gotowy?

Ile czasu trwa misja?
Misja trwa tyle, w ile zdążycie zrobić zadania i przejść tajną trasę. Zazwyczaj jest to 2 godziny. Czas masz ustawiony na iPadzie i na bieżąco monitorujesz, ile zostało Ci do zakończenia gry.
Jak wybrać odpowiednią misję?
Misję należy wybrać zgodnie z tym, gdzie chcecie, aby była rozgrywana. Potrzebujesz porady? Zadzwoń do nas!
Jak przygotować się do misji?
Przede wszystkim należy nastawić się na sukces! Wyruszenie w podróż z uśmiechem doda Wam kilka punktów już na samym starcie, a pozytywne nastawienie pobudzi mózg do działania! Drugą ważną rzeczą są wygodne buty. Nie chciałabyś, żeby którąś zagadkę przerwał Ci obcierający lub uciskający but ☹
Jak wziąć podpowiedź?
Aby zasięgnąć podpowiedzi wystarczy kliknąć na ikonkę ze znakiem zapytania, który widnieje przez cały czas gry w górnym roku ekranu.
Czy za podpowiedzi odejmowane są punkty?
Tak, system automatycznie obniża ilość punktów przyznawanych za dane zadanie. Ale nie martw się, punkty za zadanie to tylko jeden z czynników, który decyduje o wygranej!
Czy gra może odbywać się tylko w sezonie letnim?
Nie. Jeśli jesteś chętny na zimową rozgrywkę, nie widzimy przeszkód! Zwiedzanie Krakowa odbywa się o każdej porze roku, tajne misje tak samo!
Ile osób może brać udział w rozgrywce?

W grze może brać udział do 6 osób*. Masz liczniejszą grupę. Daj nam znać – coś uradzimy. Gra ma na celu nie tylko poznanie Krakowa i jego zabytków, ale także integrację zespołową, rodzinną, a nawet współdziałanie gangu.

Czy macie ofertę dla grup zorganizowanych?
Czym są nagrody dla zwycięzców?
Naszym zdaniem satysfakcja z wzięcia udziału w specjalnej misji EscapeCity Games Kraków jest największą nagrodą. Oprócz tego otrzymacie upominek, który jeszcze przez wiele dni będzie Wam przypominać o Waszej przygodzie.
Jak wygląda rozgrywka?
Po otrzymaniu iPadów i wpisaniu danych dotyczących Waszej drużyny wyruszacie w miasto. Nie będzie to zwykły spacer po Krakowie! Co jakiś czas napotkacie na zagadki, których rozwiązania wpiszecie na iPadzie i… otrzymacie kolejne! Dzięki rozszerzonej rzeczywistości będziecie mogli zobaczyć coś, czego inni nie dostrzegą. Zadania, fotografie, zagadki a także mapę dostaniecie w formie elektronicznej. Reszta należy do Was ???? Na sam koniec zabawy ogłoszenie wyników i zwrot iPadów do agenta EscapeCity.
Co się stanie, jeśli się zgubimy?
Specjalnie dla Ciebie przeprowadziliśmy badania terenowe, które wykazały, że 100% uczestników do nas wraca! iPady mają wbudowaną funkcję geolokalizacji, co oznacza, że w każdym momencie możemy zobaczyć, gdzie jesteś i czy nie zboczyłeś z trasy. Dodatkowo mapy, które pokazują drogę, są zaktualizowane do najnowszych wersji, a żeby tego było mało, są bardzo szczegółowe, więc nawet jeśli wyszlibyście „w pole”, to i tak znajdziecie drogę powrotną ????
Skąd będziemy wiedzieć, gdzie mamy iść?
iPad drogę Ci wskaże! Podczas gry cały czas będziecie mieć podgląd na mapę, która posiada również nawigację ????
Od ilu osób można wziąć udział w grze?
Grupę można stworzyć od dwóch uczestników. Jeśli jednak jesteś introwertykiem, a samotna przygoda jest dla Ciebie czymś ekscytującym, możesz spróbować swych sił w pojedynkę!
Czy w przypadku deszczu gra jest odwoływana?
Nie wyobrażamy sobie, żeby deszcz mógł przeszkodzić tajnym agentom w misji! Jeśli nie chcecie zmoknąć, to przesuniemy rozgrywkę na późniejszą godzinę, jeżeli będzie taka możliwość. Mamy jednak nadzieję, że to Was nie powstrzyma, a takie utrudnienia tylko dodadzą motywacji do działania!
czy osoby totalnie nieogarnięte w Augmented Reality/słabe komputerowo sobie poradzą?

Oczywiście. Żeby dobrze się bawić i rozwiązać zagadki, nie potrzeba dodatkowych umiejętności. Dodatkowo, przed grą, każda drużyna przechodzi mały instruktarz.

007? Zgłoś się!

Wypełnij formularz i zgłoś gotowość do akcji.