Gra teambuildingowa

dla 100 osób jako atrakcja na event firmowy

escape city

Gra teambuildingowa dla 100 osób jako atrakcja na event firmowy

Case Study: Gra teambuildingowa podczas dużej imprezy firmowej, dzięki której pracownicy będą mogli się lepiej poznać

Klient: Constantia Flexibles Poland Holding Sp. z o.o. szukający nowatorskiej formy atrakcji na event dla swoich pracowników

Liczba uczestników: 90-100 osób

Czas realizacji: 2,5 miesiąca (od zapytania do realizacji)

Czas rozgrywki: 65 minutowa gra teambuildingowa plus 10-15 min na wprowadzenie i zakończenie zabawy

Język: polski

ZADANIE DLA EKIPY ESCAPECITY:

Pani Ania zwróciła się do nas z zadaniem specjalnym: „Zróbcie coś, żeby Ci ludzie w końcu się poznali!” Firma organizowała duży event z kolacją dla 100 osób. Jednak Organizatorka dobrze wiedziała, że samo biesiadowanie nie wystarczy, by zintegrować tak dużą liczbę osób. Z przyjemnością podeszliśmy do sprawy i wspólnie ustaliliśmy najważniejsze cele gry teambuildingowej:

  • zintegrować pracowników z różnych działów, którzy niejednokrotnie zobaczą się po raz pierwszy dopiero podczas eventu firmowego
  • stworzyć klimatyczną fabułę, która wciągnie wszystkich uczestników zabawy bez względu na wiek
  • dodać szczyptę rywalizacji, by dynamika gry teambuildingowej była wysoka

GRA TEAMBUILDINGOWA DLA 100 OSÓB – PRZYGOTOWANIE

LOGISTYKA:

Rozważając najlepszą opcję na przeprowadzenie skutecznej gry teambuildingowej dla tak dużej liczby osób, skupiliśmy się na sprawnej organizacji. Czekanie w kolejce na wprowadzenie do zabawy kolejnej grupy potrafi skutecznie storpedować nastrój uczestników. Podział 100 osobowej ekipy na mniejsze drużyny też musiało przebiec bardzo sprawnie.

Dodatkowo Organizator życzył sobie również, aby wszystkie zespoły ukończyły grę mniej-więcej w tym samym czasie, aby kolacja mogła wjechać na stoły o wyznaczonej porze. Z kolei biorąc pod uwagę kwestię grywalizacji między zespołami, istotną kwestią było również zapewnienie równych szans na zwycięstwo – zwłaszcza, że Firma przeznaczyła nagrodę dla najlepszego teamu 😊

gra teambuildingowa

SCENARIUSZ I ZAGADKI:

Biorąc wszystkie wytyczne pod uwagę, zaproponowaliśmy grę indoorową z nowoczesną technologią AR (z ang. Augmented Reality – Rozszerzona Rzeczywistość), pt. „Enigma Experts: Operacja Londyn”. Formuła gry indoor ma taką dodatkową zaletę, że ani Klient, ani nasza Ekipa, nie muszą już łamać sobie głowy, gdy ktoś nagle zada to budzące grozę pytanie: „a co, jak będzie padał deszcz?”.

W naszej koncepcji uczestnicy gry teambuildingowej na jednej przestrzeni bawią się i rozwiązują zagadki. Wcielają się w rolę tajnych agentów-kodołamaczy, którzy niczym Benji i Luther z „Mission Impossible” łączą się z tajnej bazy i pomagają Ethanowi Hunt w jego niemożliwej do wykonania misji terenowej. Każda drużyna otrzymuje ten sam zestaw zagadek i rywalizując między sobą o zdobycie jak największej ilości punktów, ratuje świat.

GRA TEAMBUILDINGOWA DLA 100 OSÓB – REALIZACJA:

Zaraz po pozytywnej decyzji Klienta ruszyliśmy do pracy. Nasz zespół grafików rzucił się w wir przygotowywania atrakcyjnej oprawy graficznej zagadek. Stworzyliśmy specjalne stylizowane akta sprawy i teczki z holopadami do technologii AR. Zostały nagrane filmy wprowadzające do gry, które zapewniły sprawne wprowadzenie do fabuły dla wszystkich 100 osób (każda drużyna miała swoją własną wiadomość do odsłuchania „zanim ta ulegnie zniszczeniu” 😉). Dodatkowo poszliśmy o krok dalej i zaprojektowaliśmy dwa różne zakończenia, zależne od tego, czy grupie Kodołamaczy uda się w 65 minut ocalić świat przed zagładą, czy jednak (o zgrozo!) nie.

Każde zadanie było jednakowo punktowane dla każdego zespołu, a dzięki wbudowanym w system podpowiedziom, grupy same decydowały, czy poświęcić trochę więcej czasu na znalezienie rozwiązania i zgarnąć całą pulę punktów, czy jednak wziąć podpowiedź, by szybciej ruszyć dalej. Dzięki temu grywalizacja została podkręcona na maksa, zapewniając świetną dynamikę gry. W końcu każdy zespół walczył o zdobycie jak największej liczby punktów, w jak najkrótszym czasie.

Cały event został zorganizowany w restauracji, w której po grze teambuildingowej odbywała się kolacja dla wszystkich. Grupę 100 osób podzieliliśmy na 16 drużyn 6-osobowych. Aby zapewnić jak największą integrację, dobór członków do zespołu odbywał się na zasadzie losowości. Wchodząc do restauracji, każdy losował numerek i siadał przy stole oznaczonym tą samą liczbą. Każda z drużyn otrzymała iPad z przygotowanymi zagadkami i wyzwaniami oraz akta sprawy potrzebne do ukończenia misji.

gra teambuildingowa

ATRAKCJA NA EVENT FIRMOWY – EFEKTY I PODSUMOWANIE:

Gra teambuildingowa „Enigma Experts” na imprezie firmowej dla 100 osób, to był strzał w dziesiątkę! Cała organizacja przebiegła bardzo sprawnie. Zespoły rozemocjonowane walczyły o nagrodę główną, łamiąc szyfry, hakując systemy i rozbrajając bomby widoczne tylko w AR (Rozszerzonej Rzeczywistości). Członkowie poszczególnych drużyn wspierali się nawzajem, poznając swoje mocne strony i wspólnie się bawiąc. Świat został uratowany!

A widząc te wszystkie wspaniałe emocje i salwy śmiechu, członkowie naszej Ekipy Escapecity spojrzeli na siebie z dumą, mówiąc:

MISSION COMPLETED!

Gra teambuildingowa

PRZYGOTUJMY COŚ WSPÓLNIE!

GRA NA ZAMÓWIENIE?