Wyjście integracyjne Kraków – gra miejska uwieńczona kolacją w restauracji

escape city

Wyjście integracyjne Kraków – gra miejska uwieńczona kolacją w restauracji

Case Study: Wyjście integracyjne w mieście Kraków – gra miejska z uroczystą kolacją na zakończenie zabawy

Klient: Kubas Kos Gałkowski – KKG, kancelaria prawna, poszukująca nietuzinkowej rozrywki na wysokim poziomie

Liczba uczestników: 50 osób

Czas realizacji: 1,5 miesiąca (od zapytania do realizacji)

Czas rozgrywki: 2,5-godzinna gra miejska Kraków plus wspólne biesiadowanie w restauracji

Język: polski

ZADANIE DLA EKIPY ESCAPECITY:

Kancelaria prawna KKG zwróciła się do nas z zapytaniem o wysokiej klasy rozrywkę dla swoich pracowników. Firma działa na rynku już od 25 lat, świadcząc usługi na rzecz polskich i zagranicznych przedsiębiorców. Zastanowiliśmy się wspólnie, co byłoby najważniejsze przy tego typu evencie firmowym, dla takiej grupy docelowej i wyróżniliśmy 3 punkty:

  • zorganizowanie wyjścia integracyjnego w mieście Kraków na wysokim poziomie
  • znalezienie wyjątkowego miejsca na zwieńczenie zabawy wspólną kolacją dla 50 osób
  • wybranie takiej trasy gry miejskiej po Krakowie, by uczestnicy eventu integracyjnego mogli odetchnąć od codzienności, odpoczywając wśród piękna przyrody

WYJŚCIE INTEGRACYJNE KRAKÓW – PRZYGOTOWANIE

LOGISTYKA:

Głównym wyzwaniem przy organizacji wyjścia integracyjnego, połączonego z kolacją, jest liczba uczestników. Zaczęliśmy więc od doboru najlepszej trasy w połączeniu z wyjątkowym miejscem, które mogłoby należycie ugościć wszystkie 50 osób. Po skontaktowaniu się z kilkoma restauracjami, wybór padł na naszego sąsiada: Vanilla Sky – piękne miejsce z widokiem na Wawel, mieszczące się w 5-gwiazdkowym Hotelu Niebieskim. Trasę gry za to poprowadziliśmy po nietuzinkowym terenie zabytkowego Zwierzyńca, a jej ważnym i bardzo uroczym odcinkiem był szlak spacerowy malarza Jacka Malczewskiego.

wyjście integracyjne kraków

SCENARIUSZ I ZAGADKI:

Naszych Gości – prawników, na co dzień zmagających się z ciężkimi sprawami i twardą rzeczywistością, postanowiliśmy przenieść w zupełnie inny świat. Zaproponowaliśmy scenariusz fantasy, którego trasa biegnie po malowniczym terenie, pełnym nieoczywistych zabytków. Wszystko po to, by mogli odreagować od codzienności i odetchnąć wśród piękna przyrody. Naszą grę „przyprawiliśmy” też archiwalnymi zdjęciami Krakowa sprzed lat. Pomyśleliśmy, że przypadną do gustu osobom, które często mają do czynienia także z archiwalnymi aktami. Okazało się to słusznym wyborem – piękne fotografie z poprzedniego stulecia dodatkowo uatrakcyjniły zabawę.

Na czym polegała misja? Nasi Bohaterowie mieli tym razem ocalić świat przed istotami z innego, równoległego wymiaru, do którego wrota otworzyły się w wyniku wybuchu energii:

WYJŚCIE INTEGRACYJNE KRAKÓW – REALIZACJA:

50 uczestników gry miejskiej podzieliliśmy na 10 drużyn po 5 osób każda. Wyposażyliśmy ich w pancernie obudowane iPady i technologię AR – Augmented Reality (z ang. Rozszerzoną Rzeczywistość), by mogli dzięki niej dostrzec elementy nie z tego świata, które wtargnęły do naszej rzeczywistości. Każda Drużyna otrzymała też elegancki zestaw gadżetów, niezbędnych do wypełnienia misji. W iPady zostały wbudowane mapy gry z zaznaczonymi miejscami zagadek, do których trzeba było dotrzeć. Każdy tablet wyposażyliśmy również w dokładny GPS, dzięki czemu łatwo było się odnaleźć.

 

wyjście integracyjne kraków

Zagadek przed naszymi Bohaterami było kilkadziesiąt. Misja nie należała do łatwych. Jednak dbając o komfort uczestników zabawy, do każdej zagadki przygotowaliśmy podpowiedź, którą mogli (lub nie – wedle wyboru) odblokować w trakcie gry. Dodatkowo zespół doświadczonych Mistrzów Gry z EscapeCity, cały czas czuwał przy naszej gorącej linii.

Wszyscy mieli dokładnie takie samo zadanie – powierzyliśmy im misję ratowania świata! Nasi dzielni Bohaterowie – niczym Mecenas She Hulk – wyruszyli czym prędzej do akcji!

WYJŚCIE INTEGRACYJNE KRAKÓW – EFEKTY I PODSUMOWANIE:

Bohaterowie powracający z tej jakże ważnej misji, trafiali bezpośrednio na uroczystą kolację, gdzie przy lampce wina (lub kuflu piwa – wedle preferencji) mogli świętować swój sukces!

Jeśli chodzi o wywiązanie się naszej Ekipy z wyznaczonego zadania, to słowa Organizatora nie pozostawiają wątpliwości, że event integracyjny należał do bardzo udanych. W końcu organizacja rozrywki na wysokim poziomie, to właśnie to, w czym się od lat specjalizujemy 😊 Dziękujemy za zaufanie i zapraszamy ponownie!

Pani Elu,

bardzo dziękujemy za zorganizowanie fantastycznej zabawy.

Uczestnicy byli zachwyceni.

Miała Pani rację, że trasa Salwatora nas zachwyci, zwłaszcza że pogoda dopisała.

Zdjęcia dostałam – świetna pamiątka, bo z pośpiechu i ekscytacji zapomnielibyśmy o zrobieniu sobie ich na trasie.

Pozdrawiam i życzę wielu kreatywnych pomysłów 😊

wyjście integracyjne kraków

PRZYGOTUJMY COŚ WSPÓLNIE!

GRA NA ZAMÓWIENIE?