Świąteczna impreza firmowa połączona z prezentacją hotelu od kuchni

escape city

Świąteczna impreza firmowa połączona z prezentacją hotelu od kuchni

Case Study: Świąteczna impreza firmowa dla potencjalnych kontrahentów Radisson Blu Hotel ***** połączona ze zwiedzaniem hotelu i kosztowaniem specjałów kulinarnych ?
Klient: Radisson Blu Hotel ***** szukający nowatorskiej formy prezentacji swojego obiektu potencjalnym kontrahentom
Liczba uczestników: 24 osoby
Czas realizacji: 1 miesiąc
Czas rozgrywki: 1 h
Język: polski

ZADANIE DLA EKIPY ESCAPECITY:

Kolejne bardzo ciekawe zlecenie z Radisson Blu Hotel ***** (poprzednio zrealizowaliśmy mobilny escape room podczas rejsu statkiem oraz grę miejską ze smakowaniem potraw i sprawdzeniem wiedzy o produkcie) dotyczyło przygotowania świątecznej gry obiektowej – takiego escape roomu po całym hotelu dla potencjalnych kontrahentów  ? Naszym zadaniem było:

  • pokazać hotel od najlepszej strony (apartamenty, pokoje, sale konferencyjne, lobby, siłownię, restaurację itd.)
  • stworzyć wciągającą fabułę, która porwie gości i sprawi, że piękne hotelowe przestrzenie zaprezentują się niejako „przy okazji” ?
  • zintegrować przedstawicieli z różnych branż

ŚWIĄTECZNA IMPREZA FIRMOWA – PRZYGOTOWANIE

LOGISTYKA:

Bardzo ważnym aspektem tego przedsięwzięcia było przygotowanie wszystkiego w dobrym tonie i zadbanie o każdy szczegół. Uczestnikami zabawy mieli być potencjalni kontrahenci Radisson Blu Hotel, także wszystko musiało być dopięte na ostatni guzik. W końcu był to bardzo oryginalny pomysł na prezentację oferty hotelu i pokazanie obiektu w jak najlepszym świetle.

Mieliśmy zaaranżować przestrzeń naszego klienta bez trwałej ingerencji w jego strukturę, a jednocześnie zapewnić, by uczestnicy zabawy w pełni zanurzyli się w klimat gry. Ważnym kwestią było również to, aby wszyscy bawili się w tym samym czasie. W związku z tym, trasy poszczególnych grup po hotelu zaplanowaliśmy tak, by każdy zespół zaczynał z innego miejsca.

świąteczna impreza firmowa

SCENARIUSZ I ZAGADKI:

Pracując nad generalną koncepcją, braliśmy pod uwagę fakt, że ma to być przede wszystkim świetna zabawa dla gości naszego klienta, a samo zwiedzanie hotelu powinno mieć miejsce zupełnie mimochodem. Główny cel, jakim była prezentacja Radisson Blu Hotel ***** miał być ukryty pod wciągającą fabułą. Zdecydowaliśmy się, więc na połączenie świątecznych tradycji z koncepcją tajemniczego gościa hotelowego.

Koncepcją przewodnią został zatem Św. Mikołaj, przebywający z sekretną wizytą w hotelu i zostawiający zagadkowe wskazówki dla uczestników zabawy. Bawiący się goście podążali tropem Sympatycznego Brodacza, zwiedzając przy okazji cały obiekt i „niechcący” zapoznając się z tym, co Radisson Blu ma do zaoferowania ? Finałem była skrzynia pełna upominków dla uczestników zabawy oraz wspaniały poczęstunek, zorganizowany przez wykwintnych hotelowych kucharzy.

ŚWIĄTECZNA IMPREZA FIRMOWA – REALIZACJA:

Przygotowanie tego eventu od zapytania do przeprowadzenia gry zajęło nam miesiąc pracy. Zależało nam na tym, by przygotować wszystko na najwyższym poziomie. Świąteczny scenariusz o Św. Mikołaju, który incognito przebywał w Radisson Blu Hotel ***** okazał się świetnym pomysłem. Zaproszeni przez naszego klienta goście, zanurzyli się kompletnie w atmosferze poszukiwania tropów zostawionych przez Św. Mikołaja. Cóż, przyznajmy szczerze, nawet poważni dorośli, mają w sobie odrobinę dziecka ? Cieszymy się, że udało nam się dotrzeć do tej dziecięcej, beztroskiej sfery i zapewnić tak miłe i wciągające doznania.

Grupa liczyła 24 osoby, więc zasugerowaliśmy podział na cztery 6-osobowe grupy, które jednocześnie brały udział w zabawie. Każdemu zespołowi ułożyliśmy oddzielną trasę, czyli na inne poszlaki trafiali w czasie swojego „śledztwa” i w innych miejscach zaczynali. Wszystko po to, aby drużyny nie wpadały na siebie i nie przeszkadzały sobie nawzajem, a jednocześnie bawiły się w tym samym czasie.

Każda grupa odwiedziła te same miejsca i miała te same zagadki, jednak w innej kolejności. Dzięki temu wszyscy mieli równe szanse na dotarcie do ukrytego prezentu ? Zdobycie świątecznego skarbu zajęło drużynom godzinę czasu, a zwieńczeniem wysiłku był wyśmienity poczęstunek, przy którym przez kolejną godzinkę uczestnicy zabawy wymieniali doświadczenia z gry i dopytywali załogę Radisson Blu Hotel o usługi hotelowe.

świąteczna impreza firmowa

ŚWIĄTECZNA IMPREZA FIRMOWA – EFEKTY i PODSUMOWANIE:

Przygotowanie i sam realizacja zlecenia od Radisson Blu Hotel sprawiła nam dużo radości. Było to dla nas bardzo ciekawe wyzwanie i jesteśmy dumni, że tak dobrze udało nam się zrealizować zakładane cele i pokazać hotel w tak nietuzinkowy sposób ?

Cieszymy się też niezmiernie, że wyszło nam wciągnięcie „poważnych ludzi” w wir świątecznej zabawy i dostarczenie im mnóstwa radości. Właśnie takie zlecenia świetnie wpisują się w naszą misję ? Rozradowały nas także słowa Pani Dyrektor o przygotowanej grze: „zaspokoiła najbardziej wyszukane gusta naszych klientów”:

świąteczna impreza firmowa

PRZYGOTUJMY COŚ WSPÓLNIE!

GRA NA ZAMÓWIENIE?