Escape box

jako świetna atrakcja na event firmowy w biurze

escape city

Escape box jako świetna atrakcja na event firmowy w biurze

Case Study: Escape box, czyli mobilny pokój zagadek na imprezie firmowej w biurze klienta – producenta oprogramowania

Klient: agencja eventowa Blu Experience szukająca atrakcji na imprezę firmową dla Schibsted Tech Polska Sp. z o.o.

Liczba uczestników: 25 osób

Czas realizacji: 7 dni (od zapytania do realizacji)

Czas rozgrywki: 2-godzinna atrakcja na event firmowy w biurze Kraków

Język: polski angielski

ZADANIE DLA EKIPY ESCAPECITY:

To była bardzo szybka piłka – wpłynęło do nas zapytanie o wykonanie mobilnego pokoju zagadek w biurze klienta na za tydzień… Oczywiście podjęliśmy się wyzwania 😊 Naszym zadaniem było:

  • zapewnienie wciągającej atrakcji na evencie firmowym, organizowanym w biurze klienta w Krakowie
  • dobranie odpowiednio trudnych zagadek dla programistów
  • zrealizowanie wszystkiego w ekspresowym tempie

ESCAPE BOX NA EVENT FIRMOWY W BIURZE – PRZYGOTOWANIE

LOGISTYKA:

Mając zaledwie 7 dni na przygotowanie wszystkiego, sięgnęliśmy po nasz sprawdzony produkt: escape box, czyli cały escape room zamknięty w tajemniczej czarnej skrzyni. Można powiedzieć, że pożyczyliśmy od Ant-Man’a technologię zmniejszania i pomniejszyliśmy pokój zagadek z całą jego elektroniką, sekretnymi drzwiami i serią zagadek do rozmiarów 30-kilogramowego eleganckiego escape box’a 😊

escape box

SCENARIUSZ I ZAGADKI:

Nasz escape box opracowaliśmy w myśl zasady: mały, ale wariat 😊 Jest w nim wszystko, co uczestnicy zabaw w stylu escape room lubią najbardziej: łączenie faktów, kody, szyfry, spostrzegawczość i szukanie elementów, a nawet wyzwania zręcznościowe. Nie mogło się też obejść bez nieodzownej presji czasu. Ta wyjątkowa mieszanka (skomponowana z perspektywy naszego ponad 7-letniego doświadczenia na rynku) sprawia, że gra jest wyjątkowo wciągająca, świetnie się sprawdza na eventy teambuildingowe i potrafi zająć nawet wytrawnych Kodołamaczy. Przy tak krótkim czasie na przygotowanie spektakularnej rozrywki, zdecydowanie trzeba postawić na sprawdzone rozwiązania. Wszystko po to, by zabawa wyszła idealnie.

ESCAPE BOX NA EVENT FIRMOWY W BIURZE – REALIZACJA:

Całe przedsięwzięcie miało się odbywać w języku polskim. Jednak już na miejscu u Klienta w biurze, zostaliśmy poproszeni o wersję w języku angielskim, jeśli by to nie był problem… Taka sprawa może położyć niejeden skrupulatnie przygotowany event – nie każdą zagadkę da się przenieść na język angielski, a znakomitą większość nie da się przetłumaczyć jeden do jednego. Wyobraźmy sobie choćby zaszyfrowane słowo: „cztery” – aby przerobić je na „four” potrzebujemy zupełnie innego dekodera (np. pod znakiem: „#” nie może być litera „C”, a „F”).

Co w takiej sytuacji zrobiliśmy?

No cóż, to na czym Klientowi zależało. Na szczęście i na taką ewentualność jesteśmy przygotowani:

  • zaprojektowaliśmy nasze zagadki od razu w dwóch wersjach językowych, zadając sobie dużo trudu i pracy na etapie projektowania, ale mając pełen komfort szybkiej zmiany języka zagadek nawet w trakcie eventu
  • całe prowadzenie podczas eventu odbyło się w języku angielskim – cały nasz Zespół mówi po angielsku. Razem operujemy 6 językami obcymi, a na pokładzie mamy nawet Filologa 😊

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie przewidzieć wiele sytuacji i trudno wybić nas z rytmu.

Cały event odbył się terminowo i bez przeszkód. Na integrację firmową dla 25 osób zabraliśmy ze sobą 5 naszych tajemniczych escape box’ów – każdy z innym zestawem zagadek. Rozłożyliśmy je kameralnie na stolikach kawowych w przestrzeni biurowej Klienta. Grupę 25 osób podzieliliśmy na 5 zespołów i rozegraliśmy 5 rund. Tak, aby każda grupa miała szansę zmierzyć się z każdym wyzwaniem. Dzięki temu wszyscy mieli wyrównane szanse na wygraną.

escape box

ESCAPE BOX NA EVENT FIRMOWY W BIURZE – EFEKTY I PODSUMOWANIE

Zaproponowane przez nas wyzwanie: „The Black Box Challenge” okazało się bardzo wciągające dla programistów firmy Schibsted. Walka o wygraną była tak zacięta, że zespoły dzieliły sekundy od wygranej. Poczuliśmy się niczym na olimpiadzie 😊 Drużyna, która jako pierwsza ukończyła wyzwanie 5 skrzyń, miała 38 sekund przewagi nad drugą ekipą.

Rozgrywka mimo emocji przebiegała w bardzo sympatycznej i wesołej atmosferze. Jedna grupa, szukając wzmocnienia, przeniosła sobie nawet escape box w pobliże cateringu 😊 Zespół, który zajął pierwsze miejsce, otrzymał nagrodę, przygotowaną przez firmę Schibsted.

Widząc rozemocjonowanych graczy, którzy jeszcze po rozgrywkach dyskutowali z programistami z innych drużyn, o tym, jak im się udało tak szybko daną zagadkę rozwiązać, wiedzieliśmy, że cel został osiągnięty. Skutecznie oderwaliśmy ich od codziennej rutyny i przenieśliśmy w zupełnie inny świat – uniwersum gier, sympatycznej grywalizacji i wybuchów radości.

Ekipa Escapecity poleca się na przyszłość!

escape box

PRZYGOTUJMY COŚ WSPÓLNIE!

GRA NA ZAMÓWIENIE?