Case Study

EDUKACYJNA GRA MIEJSKA dla dzieci 

w Dobczycach

Dobczyce 2020

gra miejska dla dzieci

3 dni, 280 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II i jeden cel: zgłębienie wiedzy na temat pięknego miasta Dobczyce! To właśnie tam odbyła się gra miejska, która wciągnęła kolejną rzeszę uczestników w niesamowity świat rozszerzonej rzeczywistości, grywalizacji oraz tajnych agentów, czyli miało miejsce to, co tygryski lubią najbardziej. ? Nie zwlekajcie więc i czytajcie dalej!

gra miejska dla dzieci
gra miejska dla dzieci
gra miejska dla dzieci

PRZEBIEG ZDARZEŃ – GRA MIEJSKA DLA DZIECI

Wszystko zaczęło się w budynku szkoły podstawowej. Uczniowie podzielili się na grupy, dostali także potrzebny do ukończenia misji sprzęt, a następnie wyruszyli na podbój Dobczyc (oczywiście wszystko działo się pod czujnym okiem supervisorów… znaczy się…. nauczycieli ?).
Ich miejscem przeznaczenia był oczywiście symbol miasta – piękny zamek, położony nad malowniczym wodnym akwenem. Dzieciaki miały za zadanie rozwiązywać różne zagadki i właściwe hasła wpisywać na iPadzie, jednak to nie wszystko! W grze brały udział także elementy realnego świata, na przykład tablica widniejąca na ścianie Kościoła Św. Jana Chrzciciela, czy inne elementy infrastruktury miasta.

PERSONALIZACJA PONAD WSZYSTKO – GRA MIEJSKA W DOBCZYCACH

Tak, tak, i tym razem zdobyliśmy się na specjalne, dedykowane treści zagadek ? Chodziło przecież o to, aby uczniowie lepiej poznali swoje miasto.

Sama gra bazowała na naszej oryginalnej fabule misji tajniackiej, jednakże dzieciaki poznały ważne dla miasta postaci, takie jak Marcin Pawlak czy Władysław Kowalski. Jak pisaliśmy wyżej, w grze brały także udział elementy zabytków, w tym te, które na stałe znajdują się w Dobczycach właśnie. I to właśnie nadawało szczególnego wymiaru tej grze!

gra miejska dla dzieci
gra miejska dla dzieci
gra miejska dla dzieci

NASI BOHATEROWIE

Ale to wszystko nie miałoby ani miejsca, ani sensu, gdyby nie wyjątkowa grupa, dla której zespół Gamescape opracował i przeprowadził angażującą grę miejską. Wiecie już, że była to liczna (prawie 300 osobowa!) grupa młodych ludzi.
Jednocześnie jesteśmy dumni z uczestników, którzy dzielnie rozwiązywali zagadki i wcielali się w role tajniaków! No i oczywiście nie możemy zapominać o tych, którzy baczyli na swoich podopiecznych i pilnowali, aby w czasie wykonywania akcji nie spadł im z głów choćby pojedynczy włosek. Drodzy nauczyciele, jesteście prawdziwymi profesjonalistami!
To właśnie oni, ci, którzy dopiero kształtują swoją tożsamość, wzięli udział w zabawie, która miała za zadanie pokazać im ich korzenie. Bardzo cieszymy się, że to właśnie nam powierzono tak odpowiedzialne zadanie! 😀
gra miejska dla dzieci

PODSUMOWUJĄC…

  • Escape room dla dzieci: 100% 100%
  • Rozszerzona Rzeczywistość: 100% 100%
  • Wciągająca fabuła: 100% 100%
  • Zadowolenie Najmłodszych: 100% 100%

W Dobczycach miała miejsce tajniacka misja, która ukończyła się sukcesem, i wcale nie chodzi nam o warstwę fabularną. ? Co najważniejsze, uczniowie szkoły podstawowej poznali historię swojego miasta, a co za tym idzie – swoje korzenie. Na pewno każdy dobrze wie, że znajomość swojej przeszłości buduje tożsamość oraz poczucie przynależności i bezpieczeństwa.

Brzmi to co najmniej świetnie! Szczególnie, kiedy odbywa się to w akompaniamencie tak ciekawej formy, jaką jest gra miejska. Jak zwykle, jesteśmy pewni, że każdy uczestnik bawił się znakomicie. 😀

I za to zaangażowanie i świetną zabawę gorąco Wam dziękujemy! Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz przyjdzie nam wspólnie spędzić czas!

Chcesz zorganizować grę miejską w swoim mieście? Napisz do nas lub zadzwoń: + 48 789 420 516

miejska gra terenowa

Miejska gra terenowa w Krakowie to nasza specjalność. Tym razem zorganizowaliśmy integrację dla 70 osób, które urzekliśmy urokami Krakowa!

atrakcje na integracje

Atrakcje na integracje w Wiśle – tak, outdoorowe gry poza Krakowem nie stanowią dla nas wyzwania! Zobacz przykład case study ->

mobilne escape game

Mobilne escape game – dzisiaj opowiemy Wam, jak przygotowaliśmy taką grę, stylizowaną na popularny serial „Dom z Papieru”!

atrakcje na event firmowy

Atrakcje na event firmowy poprowadzony w niebanalny sposób, bo przy rozwiązywaniu angażujących zagadek, czyli mobilny pokój zagadek!

atrakcje na piknik rodzinny

Atrakcje na piknik rodzinny z okazji 800-lecia Mikołowa – nasz zespół EscapeCity urozmaicił świętowanie, organizując mobilne pokoje zagadek!

zabawa integrująca grupę

Zabawa integrująca grupę w ponadczasowy i oryginalny sposób? Zawsze mamy kilka asów w rękawie, na przykład city game Krakow.

Mobilny escaperoom w hotelu, czyli gra integracyjna dla pracowników firmy zagranicznej

Gra integracyjna dla pracowników zagranicznych w hotelu – takie wyzwanie otrzymała drużyna EscapeCity. A misja przebiegła następująco…

atrakcje na eventy firmowe

Atrakcje na eventy firmowe – w tym przypadku wyjątkowa okazja – gra miejska w sercu miasta dla aż 150 osób!

Angażujące atrakcje na konferencje

Przygotuj się na fascynujące doświadczenia i angażujące atrakcje na konferencje. Rozpoczynamy niezapomnianą podróż po innowacyjnych…

Zabawy integracyjne dla dorosłych

Mobilny Escape Room – idealny na spotkania biznesowe, konferencje i szkolenia. Unikalna forma zabawy integracyjne dla dorosłych

PRZYGOTUJMY COŚ WSPÓLNIE!

GRA NA ZAMÓWIENIE?