Case Study

EDUKACYJNA GRA MIEJSKA dla dzieci 

w Dobczycach

Dobczyce 2020

gra miejska dla dzieci

3 dni, 280 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II i jeden cel: zgłębienie wiedzy na temat pięknego miasta Dobczyce! To właśnie tam odbyła się gra miejska, która wciągnęła kolejną rzeszę uczestników w niesamowity świat rozszerzonej rzeczywistości, grywalizacji oraz tajnych agentów, czyli miało miejsce to, co tygryski lubią najbardziej. 😉 Nie zwlekajcie więc i czytajcie dalej!

gra miejska dla dzieci
gra miejska dla dzieci
gra miejska dla dzieci

PRZEBIEG ZDARZEŃ – GRA MIEJSKA DLA DZIECI

Wszystko zaczęło się w budynku szkoły podstawowej. Uczniowie podzielili się na grupy, dostali także potrzebny do ukończenia misji sprzęt, a następnie wyruszyli na podbój Dobczyc (oczywiście wszystko działo się pod czujnym okiem supervisorów… znaczy się…. nauczycieli 😉).
Ich miejscem przeznaczenia był oczywiście symbol miasta – piękny zamek, położony nad malowniczym wodnym akwenem. Dzieciaki miały za zadanie rozwiązywać różne zagadki i właściwe hasła wpisywać na iPadzie, jednak to nie wszystko! W grze brały udział także elementy realnego świata, na przykład tablica widniejąca na ścianie Kościoła Św. Jana Chrzciciela, czy inne elementy infrastruktury miasta.

PERSONALIZACJA PONAD WSZYSTKO – GRA MIEJSKA W DOBCZYCACH

Tak, tak, i tym razem zdobyliśmy się na specjalne, dedykowane treści zagadek 😉 Chodziło przecież o to, aby uczniowie lepiej poznali swoje miasto.

Sama gra bazowała na naszej oryginalnej fabule misji tajniackiej, jednakże dzieciaki poznały ważne dla miasta postaci, takie jak Marcin Pawlak czy Władysław Kowalski. Jak pisaliśmy wyżej, w grze brały także udział elementy zabytków, w tym te, które na stałe znajdują się w Dobczycach właśnie. I to właśnie nadawało szczególnego wymiaru tej grze!

gra miejska dla dzieci
gra miejska dla dzieci
gra miejska dla dzieci

NASI BOHATEROWIE

Ale to wszystko nie miałoby ani miejsca, ani sensu, gdyby nie wyjątkowa grupa, dla której zespół Gamescape opracował i przeprowadził angażującą grę miejską. Wiecie już, że była to liczna (prawie 300 osobowa!) grupa młodych ludzi.
Jednocześnie jesteśmy dumni z uczestników, którzy dzielnie rozwiązywali zagadki i wcielali się w role tajniaków! No i oczywiście nie możemy zapominać o tych, którzy baczyli na swoich podopiecznych i pilnowali, aby w czasie wykonywania akcji nie spadł im z głów choćby pojedynczy włosek. Drodzy nauczyciele, jesteście prawdziwymi profesjonalistami!
To właśnie oni, ci, którzy dopiero kształtują swoją tożsamość, wzięli udział w zabawie, która miała za zadanie pokazać im ich korzenie. Bardzo cieszymy się, że to właśnie nam powierzono tak odpowiedzialne zadanie! 😀
gra miejska dla dzieci

PODSUMOWUJĄC…

  • Escape room dla dzieci: 100% 100%
  • Rozszerzona Rzeczywistość: 100% 100%
  • Wciągająca fabuła: 100% 100%
  • Zadowolenie Najmłodszych: 100% 100%

W Dobczycach miała miejsce tajniacka misja, która ukończyła się sukcesem, i wcale nie chodzi nam o warstwę fabularną. 😉 Co najważniejsze, uczniowie szkoły podstawowej poznali historię swojego miasta, a co za tym idzie – swoje korzenie. Na pewno każdy dobrze wie, że znajomość swojej przeszłości buduje tożsamość oraz poczucie przynależności i bezpieczeństwa.

Brzmi to co najmniej świetnie! Szczególnie, kiedy odbywa się to w akompaniamencie tak ciekawej formy, jaką jest gra miejska. Jak zwykle, jesteśmy pewni, że każdy uczestnik bawił się znakomicie. 😀

I za to zaangażowanie i świetną zabawę gorąco Wam dziękujemy! Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz przyjdzie nam wspólnie spędzić czas!

Chcesz zorganizować grę miejską w swoim mieście? Napisz do nas lub zadzwoń: + 48 789 420 516

Świąteczna impreza firmowa

Świąteczna impreza firmowa połączona z prezentacją hotelu od kuchni. Kolejne bardzo ciekawe zlecenie z Radisson Blu Hotel

Imprezy firmowe

Imprezy firmowe: gra obiektowa z rozszerzoną rzeczywistością (AR – Augmented Reality) po hotelu w Szczyrku

Eventy firmowe Kraków

Eventy firmowe Kraków – mobilny escape room na statku podczas rejsu do Tyńca. Eventy firmowe Kraków z wykorzystaniem koncepcji mobilnego ER

Integracja firmowa kraków

Integracja firmowa Kraków 3 w 1: gra miejska, smakowanie potraw i sprawdzenie wiedzy o produkcie

Jak pracować, by nie zwariować

Spędzasz 2 000 godzin w pracy! Oto 5 wskazówek, jak pracować, by nie zwariować

Efektywność pracy

20 powodów, dla których warto grać… by zwiększyć efektywność w pracy! Płacimy Ci – Ty pracujesz. To proste. Efektywność pracy

Eventy firmowe Kraków

Eventy firmowe Kraków – 5 sposobów na nieszablonową rozrywkę i integrację. Eventy firmowe Kraków parę pomysłów na eventy firmowe Kraków

Kryminalny escape room online

Kryminalny escape room online – integracja online z dreszczykiem. Rozwiąż kryminalną zagadkę i uratuj miasto

Podróżniczy escape room online – integracja online

Podróżniczy escape room online – integracja online pełna emocji i współpracy

NAJWIĘKSZA LOTERIA ESCAPE ROOM ONLINE

Największy jak dotąd konkurs w historii pokoi zagadek – na uczestników czekają 3 zwycięskie miejsca. Czy zajmiesz jedno z nich?

PRZYGOTUJMY COŚ WSPÓLNIE!

GRA NA ZAMÓWIENIE?