Rozwiązania mobilne – escape room na targach, czyli angażujące atrakcje na konferencje

integracja firmowa kraków

Rozwiązania mobilne – escape room na targach, czyli angażujące atrakcje na konferencje

Case Study: Rozwiązanie mobilne – escape room na stanowisku wystawienniczym podczas konferencji

Klient: Firma Masimo specjalizująca się w tworzeniu zaawansowanych technologii medycznych, głównie w obszarze monitorowania nieinwazyjnego, dostarczająca innowacyjne rozwiązania dla opieki zdrowotnej.

Liczba uczestników: 100-200 osób

Czas realizacji: 2,5 m-ca (od zapytania do realizacji)

Czas rozgrywki: 10-minutowa atrakcja na kongresie medycznym, dostępna podczas 2 dni trwania eventu

Język: angielski

ZADANIE DLA EKIPY ESCAPECITY:

Tym razem nasz Zespół zmierzył się z nietypowym wyzwaniem, jakim było dostarczyć rozwiązanie mobilne – escape room na prestiżową konferencję medyczną organizowaną przez Unię Europejskich Towarzystw Noworodkowych i Okołoporodowych UENPS (ang. Union of European Neonatal and Perinatal Societies). Firma Masimo, lider w dziedzinie technologii monitorowania pacjentów, zaprosiła nas do stworzenia atrakcji, która nawiązywałaby do ich innowacyjnych produktów i jednocześnie zapewniła uczestnikom kongresu niezapomnianą rozrywkę. Naszym zadaniem było:

  • przygotowanie unikalnego mobilnego escape roomu o tematyce medycznej
  • zaprezentowanie innowacyjnych produktów Masimo w nietypowy, angażujący sposób
  • obsługa escape box z zagadkami podczas 2-dniowego kongresu medycznego w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego (naszej Alma Mater)

ROZWIĄZANIE MOBILNE: ESCAPE ROOM NA KONGRESIE – PRZYGOTOWANIE

LOGISTYKA:

Wspólnie z Zespołem Masimo ze Szwajcarii omówiliśmy, co nasz Partner chce przede wszystkim zaprezentować na swoim stanowisku podczas targów. Następnie zaproponowaliśmy nasze rozwiązania gamifikacyjne – mechanizmy, które z naszego wieloletniego doświadczenia najlepiej się sprawdzają przy takich okazjach.

atrakcje na konferencje

SCENARIUSZ I ZAGADKI:

Zaprojektowaliśmy całkowicie spersonalizowane rozwiązanie, dedykowane specjalnie na ten event. Pracując nad tym arcyciekawym projektem, mieliśmy przede wszystkim na uwadze krótki czas, w jakim drużyny 2-4 osobowe miały pokonać to wyzwanie. Kluczowy był tu dobór odpowiedniej ilości zagadek i ich trudności tak, by było nie za łatwo, ale też nie za trudno, aby nie zniechęcić śmiałków. Pamiętajmy, że tym razem Kodołamaczami, czyli osobami rozwiązującymi zaprojektowane przez nas zagadki, byli Panie i Panowie Doktorzy nauk medycznych ? Opracowaliśmy 6 różnorodnych zagadek, związanych z technologią medyczną dostarczaną przez Masimo. Oczywiście nie zabrakło też zagadek-wyzwalaczy radości, z jakich jesteśmy znani ? W końcu nic tak nie łączy, jak wspólne przeżywanie pozytywnych emocji.

ROZWIĄZANIE MOBILNE: ESCAPE ROOM NA KONFERENCJI – REALIZACJA:

W przerwach między ciekawymi wykładami, uczestnicy konferencji mieli okazję zmierzyć się z naszym mobilnym escape room’em, będącym częścią stoiska wystawienniczego firmy Masimo. Skrzynia pełna zagadek i zaskakujących wyzwań związanych z monitorowaniem pacjentów stała się nie tylko wyjątkowym doświadczeniem escape roomu, ale przede wszystkim świetną okazją do lepszego zrozumienia zaawansowanych technologii Masimo.

Zadania wewnątrz skrzyni zostały dostosowane do kontekstu wydarzenia, umożliwiając uczestnikom zdobycie wiedzy na temat sensorów monitorujących oraz ich funkcji, jednocześnie angażując przedstawicieli środowiska medycznego w branżowe zagadki. Rozgrywka okazała się niezwykle pasjonująca, nie tylko dla uczestników konferencji, ale także dla pracowników Masimo, którzy włączyli się do zabawy, rywalizując w rozwiązywaniu zagadek na czas.

atrakcje na konferencje

GAMIFIKACJA W PRAKTYCE, CZYLI MOBILNY ESCAPE ROOM NA KONFERENCJI – EFEKTY I PODSUMOWANIE:

Zaproponowane przez nas mobilny escape room stał się prawdziwą perełką konferencji. Uczestnicy nie tylko wzięli udział w tej unikalnej formie rozrywki, ale także długo rozmawiali na ten temat w kuluarach, podnosząc tym samym poziom zaangażowania i interakcji podczas kongresu medycznego. Zagadki były nie tylko intrygujące, ale także edukacyjne, co pozwoliło lekarzom zgłębić bardziej zaawansowane aspekty technologii medycznych w atrakcyjny sposób.

Przykład naszego mobilnego escape roomu na konferencji medycznej dla firmy Masimo doskonale ilustruje moc gamifikacji oraz umiejętności Zespołu EscapeCity. Dzięki ponad 8-letniemu doświadczeniu potrafimy dostosować nasze zagadkowe rozwiązania do różnorodnych kontekstów, spełniając przy tym oczekiwania klienta i kreując interaktywną, edukacyjną i pasjonującą formę rozrywki. Zestawienie escape roomu z edukacją okazało się niesamowitym narzędziem do przyciągania uwagi uczestników konferencji oraz wdrożenia ich w bogactwo produktów i technologii dostarczanych przez Masimo.

Nasza zdolność do tworzenia unikalnych doświadczeń znów została potwierdzona, dowodząc, że żadne wyzwania nie są dla nas nieosiągalne. Bez względu na to, czy to wyjście firmowe, czy zaangażowana konferencja medyczna, zawsze umiemy wzbogacić atmosferę poprzez pasjonujące zabawy i intelektualne wyzwania. Nie możemy doczekać się kolejnych inspirujących zadań, które dla nas przygotujecie!

Ekipa Escapecity poleca się na przyszłość!

atrakcje na konferencje

PRZYGOTUJMY COŚ WSPÓLNIE!

GRA NA ZAMÓWIENIE?