„Ucieczka z fabryki” – gra integracyjna online na zamówienie, czyli wirtualny escape room po fabryce

gra integracyjna online na zamówienie

„Ucieczka z fabryki” – gra integracyjna online na zamówienie, czyli wirtualny escape room po fabryce

Case Study: Tworzenie wirtualnego escape roomu z elementami edukacyjnymi, osadzonego w fabryce Mettler Toledo

Klient: Mettler-Toledo (Switzerland) GmbH globalny lider w dziedzinie technologii pomiarowych i precyzyjnych, szukający skutecznej formy edukacyjnej dla swoich pracowników

Liczba uczestników: 80 osób

Czas realizacji: 2,5 miesiąca (od zapytania do realizacji)

Czas rozgrywki: 30 minutowa gra edukacyjna w stylu escape room podczas eventu online

Język: angielski

ZADANIE DLA EKIPY ESCAPECITY:

Klient, poszukując innowacyjnego i edukacyjnego sposobu prezentacji swojej fabryki i jej różnych działów, zlecił nam stworzenie wirtualnego escape roomu. Celem Mettler Toledo było zapewnienie uczestnikom angażującego i interaktywnego doświadczenia, które jednocześnie pozwoli na poznanie różnych urządzeń i procesów zachodzących w zakładzie produkcyjnym. Razem ustaliliśmy kluczowe cele tego projektu:

 • zapewnienie interaktywnego i edukacyjnego doświadczenia, w którym uczestnicy będą zdobywać wiedzę o działaniu urządzeń i procesach fabrycznych Mettler Toledo
 • stworzenie wciągającej fabuły escape roomu, która zachęci uczestników do aktywnego rozwiązywania zagadek
 • wykorzystanie specjalistycznych urządzeń i technologii fabrycznych do tworzenia autentycznego środowiska

Nasze zadanie składało się tym razem z dwóch części:

 • stworzenie na zamówienie gry typu escape room online o tematyce opartej na materiałach dostarczonych przez Klienta
 • przeprowadzenie eventu, składające się z wprowadzenie do gry, wyjaśnienia zasad, monitorowania postępu w rozwiązywaniu zagadek oraz podsumowania z ogłoszeniem wyników.

Niezwłocznie zabrałyśmy się do pracy!

GRA INTEGRACYJNA ONLINE – PRZYGOTOWANIE ESCAPE ROOM ONLINE PO FABRYCE

LOGISTYKA:

Przeglądając briefing wynotowałyśmy istotne dla Klienta kwestie:

 • zapoznanie uczestników z biotechnologicznym zakładem produkcyjnym
 • rozegranie scenariusza w 5-6 różnych pomieszczeniach (działach fabryki) – w każdym z nich uczestnicy napotykają na zadanie (zagadkę) do wykonania. Działy, które trzeba uwzględnić w scenariuszu to:
  1. R&D [Badania i rozwój (R&D)]
  2. Quality Control Lab [Laboratorium Kontroli Jakości]
  3. Production Scale-Up [Rozwój Produkcji]
  4. Pharma Production (Bioreactors Room) [Produkcja Farmaceutyczna (pomieszczenie z bioreaktorami)]
  5. Formulation and Filling [Formułowanie i Napełnianie]
  6. Admin Office (Procurement, Management) [Biuro Administracyjne (Zakupy, Zarządzanie)]

Biorąc to pod uwagę, naszą pracę rozpoczęłyśmy od stworzenia wirtualnego środowiska fabryki Mettler Toledo, które odzwierciedlało jej rzeczywiste wygląd. Wykorzystałyśmy nadesłane przez Klienta materiały i zaawansowaną technologię wizualizacji przestrzeni w widoku 360°, aby zapewnić uczestnikom wrażenie bycia na miejscu. Do gry wprowadziłyśmy również multimedialne elementy, takie jak nagrania wideo, animacje i prezentacje, które dostarczały dodatkowych informacji i wyjaśnień na temat działania urządzeń.

gra integracyjna online na zamówienie

SCENARIUSZ I ZAGADKI:

Postanowiłyśmy zogniskować cały scenariusz wokół tematu: „Ucieczka z fabryki”. Tematem przewodnim był fakt, że uczestnicy zostają zamknięci w fabryce i aby wyjść, muszą rozwiązać zadanie w każdym pomieszczeniu. Opracowałyśmy fabułę, w której uczestnicy wcielali się w rolę pracowników fabryki, stojących przed wyzwaniem rozwikłania szeregu zagadek, związanych z działaniem różnych urządzeń, a także kompetencjami poszczególnych departamentów. Aby zapewnić autentyczne doświadczenie, skonsultowałyśmy się z zespołem Mettler Toledo w celu wykorzystania specjalistycznych urządzeń i technologii fabrycznych w zagadkach escape roomu. W efekcie do gry wprowadziłyśmy różne urządzenia pomiarowe i kontrolne, stanowiące na co dzień wyposażenie fabryki Klienta.

Oczywiście nie zabrakło kluczowych elementów gamifikacji 😊 Aby jeszcze bardziej podkręcić atmosferę, na rozwikłanie każdego zadania był określony czas. Za każdą rozwiązaną zagadkę drużyny otrzymywały punkty, a zespół z ich największą ilością wygrywał.

GRA INTEGRACYJNA ONLINE – REALIZACJA ESCAPE ROOM ONLINE PO FABRYCE

Po zatwierdzeniu naszej koncepcji przez Klienta, przystąpiłyśmy do realizacji wirtualnego escape roomu. Nasz zespół scenarzystów, grafików, programistów i testerów pracował intensywnie, aby stworzyć interaktywne zagadki i przetestować płynność rozgrywki. Przygotowałyśmy również instrukcje dla uczestników, które wyjaśniały zasady i cel gry. W trakcie prac wielokrotnie konsultowałyśmy się online ze Szwajcarią, by dobrać każdy szczegół projektowanej gry do potrzeb Klienta.

Mimo, że temat wydawał się bardzo skomplikowany (w końcu chodziło o maszyny produkcyjne), zaproponowałyśmy humorystyczne zabarwienie całej rozgrywki, co spotkało się z aprobatą. Z wieloletniego doświadczenia w branży edutainment wiemy, że nawet najtrudniejsze tematy naukowe, podane w wersji „na wesoło” sprawiają, że wszystko dużo łatwiej się zapamiętuje i wszyscy znacznie lepiej się bawią. Główna idea edukacyjnego escape room’u polega na tym, że uczestnik gry, uczy się niejako przy okazji – nieświadomie i organicznie zdobywa wiedzę.

Cała impreza została przeprowadzona zgodnie z planem i bez przeszkód. Wszystkich uczestników podzieliłyśmy na 14 drużyn, by w mniejszych zespołach mogli zmierzyć się z ekscytującym wyzwaniem. Na „Ucieczkę z fabryki” każda grupa miała 30 minut, a dzięki naszej zaawansowanej technologii, wszyscy mogli bawić się jednocześnie (zmultiplikowałyśmy przestrzeń fabryki dla wszystkich 14 ekip). Dzięki temu wszyscy mieli równe szanse na wygraną.

gra integracyjna online na zamówienie

GRA INTEGRACYJNA ONLINE – EFEKTY I PODSUMOWANIE ESCAPE ROOM ONLINE PO FABRYCE

Wirtualny escape room „Ucieczka z fabryki” spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i entuzjazmem uczestników. Osoby biorące w nim udział nie tylko zdobyły wiedzę na temat działania różnych urządzeń i procesów fabrycznych, ale także doświadczyły emocji i adrenaliny związanych z rozwiązywaniem zagadek. Autentyczne urządzenia fabryczne dodatkowo wzbogaciły doświadczenie, dając graczom możliwość bezpośredniego kontaktu z technologią Mettler Toledo. Rezultatem było udane szkolenie, o którym uczestnicy rozprawiali jeszcze długo po evencie.

Zespół, który zajął pierwsze miejsce, otrzymał oczywiście nagrodę 🙂 Z sukcesem oderwaliśmy uczestników od monotonii codzienności i przenieśliśmy ich w fascynujący świat pełen gier, przyjemnej rywalizacji i eksplozji radości, czego nota bene nie spodziewali się doświadczyć na online’owym szkoleniu 🙂 Decydenci Mettler Toledo nie tylko pozytywnie zaskoczyli swoich pracowników, ale też zyskali narzędzie do kolejnych interaktywnych i skutecznych szkoleń 🙂

Zespół Escapecity gorąco poleca się na przyszłość!

gra integracyjna online na zamówienie

PRZYGOTUJMY COŚ WSPÓLNIE!

GRA NA ZAMÓWIENIE?