Świąteczna integracja online

czyli wirtualny escape room dla firmy

Case Study

GRA MIEJSKA

Case Study

Projekt: Świąteczna integracja online, czyli wirtualny escape room dla firmy

Case Study: Świąteczna integracja online dla zespołów pracujących od miesięcy zdalnie
Klient: Firma szukająca w dobie pandemii wciągającej rozrywki teambuilindgowej (dostępnego zdalnie, czyli wirtualnego escape room online)
Liczba uczestników: 4 zespoły gotowe na świąteczną misję!
Czas realizacji: ponad 500 godzin (3 osoby pracujące przez 14 dni po 12 godzin dziennie)
Czas rozgrywki: 60 minut
Język: polski i angielski

Pewnego dnia zgłosiła się do nas firma ze Śląska poszukująca rozwiązania na integrację online swoich pracowników. Mieli ochotę pobawić się w escape room, ale że czasy są takie, a nie inne i w dodatku pokoje zagadek są ustawowo zamknięte (podobnie jak cała masa innych rozrywek czy wydarzeń kulturalnych). Zaproponowaliśmy: to może zrobimy dla Was wirtualny escape room? „Tak!” – usłyszeliśmy w odpowiedzi – „A może to być przy okazji gra świąteczna?”. Jasne, odpowiedziałyśmy i wzięłyśmy się do pracy!

Gra świąteczna online – wyzwania i rozwiązania:

1. Jak będzie wyglądał podział na Drużyny podczas integracji online? Czy będziecie potrzebować maili naszych pracowników? Jak z RODO?

Podzielimy się na 6- osobowe drużyny. Od nas otrzymacie (na maila Organizatora) tabelę z linkami dla poszczególnych drużyn:

integracja online

Dzięki temu, nie będzie potrzeby udostępniania nam wewnętrznych maili pracowników. Każdej osobie, należącej do Drużyny 1, wystarczy wysłać linka do pokoju Drużyny 1.

2. Czy możemy zagrać w wirtualny escape room w więcej niż 6 osób w Drużynie?

Tak. Jednak podobnie, jak w escape room stacjonarnym, rekomendujemy 6-osobowe Drużyny dla Waszej wygody.

KWESTIE TECHNICZNE:

3. Jak będzie wyglądała współpraca w ramach Zespołu podczas integracji online?

Na ekranie świątecznej gry, uczestnicy zabawy będą widzieć kursory (ruchy myszki) swoich Kolegów z Zespołu i ich i działania w czasie rzeczywistym. Dzięki temu będziecie działać wspólnie – współpracować w online escape room tak, jak w tradycyjnym/stacjonarnym pokoju zagadek.

integracja online
integracja online
integracja online

4. Jakie oprogramowanie będzie potrzebne do gry świątecznej? Czy musimy mieć Zooma?

Aby uczestnicy zabawy mogli się słyszeć i/lub widzieć będą mogli wybrać dowolny komunikator (MS Teams, Zoom, Google Meet, itd., a nawet po prostu telefon). Niektóre firmy (np. sektor bankowy) mają różne obostrzenia i nie mogą korzystać z danego oprogramowania (np. Zoom), dlatego z naszej strony nie narzucamy żadnej konkretnej formy komunikacji, dając firmom pełną swobodę w użytkowaniu swoich firmowych komunikatorów podczas zabawy w wirtualny escape room.

PRZEBIEG GRY:

5. Czy podczas gry świątecznej będzie obecny Konferansjer/Mistrz Gry? Czy będą podpowiedzi?

Tak. Mistrz Gry wprowadzi Was w grę świąteczną, a następnie będzie dostępny przez całą godzinę na chacie, gdyby była potrzebna jego pomoc. Tak jak w escape roomie (Mistrz Gry wprowadza grupę, a następnie służy pomocą np. przez walkie-talkie). Poza tym w samym escape room online są wbudowane podpowiedzi, także jeśli zagadka sprawia trudność, można skorzystać ze wskazówki. Krótka instrukcja poruszania się po wirtualnym escape room będzie też cały czas dostępna dla uczestników zabawy.

integracja online
integracja online

6. Czy będziemy wiedzieć, co robić dalej, czy się nie pogubimy?

Gra świąteczna jest bardzo intuicyjna. Przykładowo, podczas zabawy w stacjonarnym escape roomie, przedmioty po użyciu (np. klucz do otwarcia kłódki), są odkładane przez Drużynę jako już wykorzystane. Tak też w naszym escape room online, niepotrzebne już przedmioty po prostu znikną z Waszego „ekwipunku”. W dodatku są też podpowiedzi i cały czas dostępny jest Mistrz Gry. Poza tym, co 6 głów to nie jedna ?

7. Czy zagadki są trudne? Czy damy sobie radę?

Oczywiście, że dacie sobie radę. Zagadki są różnorodne, zatem niektóre będą dla jednych trudniejsze, a dla innych łatwiejsze. Niemniej jednak bardziej nastawcie się na dużą ilość zagadek w wirtualnym escape room, a nie na ich złożoność. Poza tym zawsze można wziąć wskazówkę.

8. Czy gra świąteczna będzie na czas? Czy wszyscy zaczną o tej samej porze?

Wszyscy spotykamy się o tej samej porze. Jednak czas jest liczony indywidulanie dla każdej Drużyny. Jeden Zespół może rozpocząć zabawę o równej 15:00, a drugi np. o 15:02. Jednak oba Zespoły będą mieć całe 60 minut na ukończenie misji.

9. Co się stanie, jak czas się skończy? Czy nasza integracja online może być dłuższa?

Podobnie jak w escape roomie, tak i w escape room online Mistrz Gry doda Wam 5-7 minut na dokończenie przygody. Jeśli potrzebujecie dłuższej lub krótszej integracji online, po prostu dajcie nam znać, a przygotujemy odpowiednią wersję wirtualnego escape room.

10. Czy będzie ranking, punktacja?

Nie, jest to wirtualny escape room utrzymany w duchu Świątecznym, nastawiony na współpracę. W końcu to integracja online ? Dla tego nie ma lepszych i gorszych. Wszyscy razem ratują Święta. Jeśli bardzo chcecie wyłonić najlepszego, można to zrobić ręcznie na podstawie tego, jak szybko dana Drużyna zgłosi się na forum ze swoim rozwiązaniem.

integracja online
integracja online

DODATKI:

11. Czy będzie można dodać zagadkę związaną z firmą, logo itp.?

Tak. Jednak ze względu na to, że będzie potrzebne dodatkowe kodowanie, to ta opcja wiąże się z dopłatą. Możemy dodać zagadkę związaną z Twoją firmą i/lub logo Twojej firmy. W sprawie szczegółów zapraszamy do kontaktu.

12. Co będzie potrzebne do gry świątecznej?

Potrzebny będzie komputer z dostępem do stabilnego Internetu.

13. Czy będziemy bawić się tylko w jednym pomieszczeniu wirtualnego escape room?

Nie. Podobnie, jak w escape room stacjonarnym, czeka na Was niejedna przestrzeń w grze świątecznej. Ile? Tego nie zdradzamy, aby nie popsuć Wam niespodzianki ?

Świąteczna integracja online – EFEKT:

  • WYKONANIE MISJI: 100% 100%
  • SATYSFAKCJA: 100% 100%
  • ZADOWOLENIE KLIENTA: 100% 100%
  • ZABAWA: 100% 100%
Rozbawieni, zrelaksowani i zadowoleni pracownicy – uczestnicy zabawy w wirtualny escape room w świątecznym wydaniu ?

„Wszyscy zadowoleni:) jedni się bardzo cieszyli, bo to był ich pierwszy escape room w życiu. Bardzo dziękujemy. Zabawa była przednia!”

W imieniu swoim i zespołu dziękujemy Gamescape za świetną zabawę.

Oczywiście Mikołaj uratowany, więc spodziewamy się cudownych świąt i mnóstwa prezentów 🙂

Na Państwa ofertę zdecydowaliśmy się z uwagi na brak możliwości spotkania w „realu”. Tego typu aktywności ‘on line” pozwalają na integrację i dobrą zabawę z przymrużeniem oka 🙂

Paulina Wolna

Head of Buying Center POZNAN & EU Key Account Indirects NIVEA, Nivea

wirtualny escape room

Atrakcja jest z rodzaju lekkich i przyjemnych i powiem, że takiej potrzebowałem. Obecne restrykcje nie pozwalają na normalne spotkania, więc chociaż w ten sposób możemy być razem ze sobą. Pracujemy w jednym dziale i myślę, że takich spotkań teraz nam brakuje.

Mieliśmy zorganizowane spotkanie przedświąteczne online ale chciałem je urozmaicić. Opcja właśnie takich wspólnych gier i zabaw online jest dobra na obecne czasy. Sama gra była wciągająca, zagadki ciekawe – część łatwych a część wymagało chwili zastanowienia. Porównując do escape roomów w których byłem – to zabawa Świąteczna była łatwiejsza (ale może taki jest cel).

Dziękuję raz jeszcze

Pozdrowienia

Bogdan Rokicki

Menedżer Biura Projektów IT, DHL Parcel Polska Sp. z o.o.

Zadanie wykonane, zatem ruszamy do dalszej pracy! Będziemy przygotowywać kolejne escape room w wersji online, aby nikomu nie zabrakło rozrywki i okazji do uśmiechu, nawet w tak trudnych czasach epidemii.
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o nowych pokojach zagadek dostępnych online? Zostaw nam kontakt do siebie w formularzu poniżej. W rewanżu otrzymasz od nas dostęp do bezpłatnej Siłowni Umysłowej – cotygodniowych zagadek, które utrzymają Cię w formie i dadzą Ci dodatkową rozrywkę!

wirtualny escape room

PRZYGOTUJMY COŚ WSPÓLNIE!

GRA NA ZAMÓWIENIE?