Podróżniczy escape room online

– integracja online pełna emocji i współpracy

Case Study

Podróżniczy escape room online

Case Study

Podróżniczy escape room online – integracja online pełna emocji i współpracy

Choć praca zdalna posiada swoje plusy, to z pewnością na takim rozwiązaniu cierpią relacje międzyludzkie. A one przecież też przekładają się na produktywność pracowników i jakość wykonywanych czynności!

Rozmowa przez Teamsy, Google Meet czy Zooma to nie to samo, co wieczorne wyjście na kręgle, do restauracji lub escape roomu. W pokoju zagadek uczestnicy integracji nie tylko świetnie się bawią, ale także mają szansę wspólnie skupić się na ciekawej misji i ją rozwiązać.

Nastały więc trudne czasy dla tych, którym zależy na posiadaniu zgranego zespołu współpracowników. Jednak może nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać? Ważne, by szukać możliwości.

Do naszego zespołu przychodziły dziesiątki maili od organizacji, które w tym czasie pragnęły zadbać o nieco ostudzoną atmosferę wśród współpracowników. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie i kierując się z naszą misją dostarczania więcej radości przystąpiliśmy do procesu twórczego i wdrożeniowego.

Podróżniczy escape room online

W efekcie powstało coś, co z pewnością pomoże nieco rozruszać członków firmowej ekipy i sprawi, że między nimi zaiskrzy na nowo! Jesteście gotowi? To świetnie, bo oto przed Wami wirtualny escape room jako integracja online! Teraz już wiecie, że nie ma rzeczy niemożliwych!

Magia na ekranie komputera

Podróżniczy escape room online

Zanim streścimy Wam fabułę, pozwólcie, że krótko omówimy sam mechanizm gry. Być może „escape room online” brzmi nieco egzotycznie, dlatego rozwiejemy Wasze wątpliwości 😉

Jak już zapewne się domyślacie, aby wziąć udział w zabawie, nie trzeba wychodzić z domu. Jedyne, czego będą potrzebować uczestnicy, to laptop lub komputer, myszka i dostęp do kamerki. W zasadzie standardowy zestaw, jakim posługujecie się w pracy 😉

Na ekranie widać kursor każdego z graczy, co pozwala uczestnikom na bieżąco zastanawiać się nad rozwiązaniami zagadek i łamać szyfry. Możecie też połączyć się ze sobą na wybranym przez Was komunikatorze (np. teamsy, google meet, webex czy zoom) i opracować strategię działania głosowo.

Jak widać, warunki są bardzo zbliżone do tego, co dzieje się w stacjonarnym escape roomie. Brzmi prosto, prawda? I tak właśnie ma być – łatwo i wygodnie!

Przygodowy escape room online „W 60 minut dookoła świata”

No dobrze, a jaką historię dla Was przygotowaliśmy?

Otóż wyobraźcie sobie, że całkiem niedawno grupa badaczy natknęła się na tajemniczą komnatę, która zdaje się ukrywać coś cennego. Jest jednak jeden problem – wejście do tego niesamowitego miejsca nie jest takie proste! Aby dostąpić zaszczytu i otworzyć drzwi komnaty, trzeba zdobyć kamienie szlachetne… rozsiane po całym świecie! Tak przynajmniej mówi starożytna tablica, wisząca u zamkniętych wrót. To właśnie na niej zapisane są wskazówki, jednak zrozumienie ich wymaga nieco wysiłku.

I tutaj do gry wchodzicie Wy – żądni przygód Łamacze Szyfrów! Aby zdobyć kamienie i złamać wszelakie kody, musicie wybrać się w podróż dookoła świata. Pomoc w ukończeniu misji czeka na Was bowiem na prawie wszystkich kontynentach! Gotowi, aby wybrać się na tę szaloną ekspedycję?!

Nie ma się nad czym zastanawiać, bo oto kilka konkurencyjnych ekip już wyruszyło, aby zgarnąć kamienie i otworzyć komnatę! Pospieszcie się! Powodzenia!

Podróżniczy escape room online

Same zalety

Jak sami widzicie, zabawa jawi się przednio, a wad jak nie było, tak nie ma 😉 „W 60 minut dookoła świata” to synonim współpracy. To właśnie w tej grze biorący udział będą musieli wymieniać ze sobą informacje, wzajemnie sobie pomagać, cały czas mając w zasięgu wzroku jeden cel – rozwiązanie zagadek i „wyjście” z wirtualnego pokoju. A to bezsprzecznie przełoży się na współpracę w obrębie firmy.

Nie brakuje tu też emocji – uczestnicy mają na grę jedynie godzinę, a uwierzcie, że nie próżnowaliśmy przy przygotowywaniu dla Was zagadek 😉 Czas nagli, do tego gdzieś na obrzeżach świadomości dryfuje fakt, że istnieją konkurencyjne grupy, które już czyhają na zajęcie pierwszego miejsca… A do tego wszystkiego dołożyliśmy jeszcze porywającą fabułę! Brzmi to jak prawdziwa bomba, prawda?!

A to nie koniec zalet! Co konkretnie mamy do zaoferowania? Sprawdźmy…

  • Wygodny tryb online, angażujący większe grupy uczestników? Check!
  • Ponowne zacieśnianie pracowniczych więzi? Check!
  • Solidna dawka rozrywki? Check!
  • Wyrzut adrenaliny i grywalizacja? Check!
  • Pobudzenie neuronów i pokładów kreatywności? Check!
  • To aż pięć razy „tak”! Warto więc spróbować!

Zapraszamy do zabawy

  • WYKONANIE MISJI: 100% 100%
  • SATYSFAKCJA: 100% 100%
  • ZADOWOLENIE KLIENTA: 100% 100%
  • ZABAWA: 100% 100%

W imieniu swoim i zespołu dziękujemy Gamescape za świetną zabawę.

Oczywiście Mikołaj uratowany, więc spodziewamy się cudownych świąt i mnóstwa prezentów 🙂

Na Państwa ofertę zdecydowaliśmy się z uwagi na brak możliwości spotkania w „realu”. Tego typu aktywności ‘on line” pozwalają na integrację i dobrą zabawę z przymrużeniem oka 🙂

Paulina Wolna

Head of Buying Center POZNAN & EU Key Account Indirects NIVEA, Nivea

Było super.

Dziękuję za sprawna współpracę!

Będę na pewno Was polecać i proszę dać znać, jak pojawią się nowe scenariusze escape room online.

Pozdrawiam,

Justyna Sobieralska

Jeśli spodobała Wam się nasza propozycja (a zakładamy, że tak ;)), to koniecznie odwiedźcie naszą stronę https://gamescape.pl i skontaktujcie się z nami! Jak zawsze, czekamy na Was ze zniecierpliwieniem! A wspólnie zaprojektujemy świetną integrację online pełną zagadek i emocji.

Do usłyszenia!

Zespół Gamescape

Integracja online była naprawdę udana, wszyscy miło spędzili czas. Wyzwaniem strona techniczna – niektóre osoby z opóźnieniem trafiały do miejsca rozwiązania zagadki. Natomiast same zagadki to była rewelacja – od prostych do trudnych, bardzo ciekawe i wciągające, wszyscy wyrażali same extra opinie.

Pomysł na taką integrację wiązał się z dużą grupą i oczywiście obecną sytuacja pandemiczną. Kiedyś już braliśmy zespołowo udział w prawdziwej grze miejskiej, więc wwiedzieliśmy, że ten klimat spodoba się ludziom.

Liczę, że niedługo będzie można powtórzyć integracje już „w realu”.

Bardzo dziękujemy za zorganizowanie naprawdę świetnej zabawy!

Monika Tomczyk,

AXA XL, a division of AXA

wirtualny escape room

Atrakcja jest z rodzaju lekkich i przyjemnych i powiem, że takiej potrzebowałem. Obecne restrykcje nie pozwalają na normalne spotkania, więc chociaż w ten sposób możemy być razem ze sobą. Pracujemy w jednym dziale i myślę, że takich spotkań teraz nam brakuje.

Mieliśmy zorganizowane spotkanie przedświąteczne online ale chciałem je urozmaicić. Opcja właśnie takich wspólnych gier i zabaw online jest dobra na obecne czasy. Sama gra była wciągająca, zagadki ciekawe – część łatwych a część wymagało chwili zastanowienia. Porównując do escape roomów w których byłem – to zabawa Świąteczna była łatwiejsza (ale może taki jest cel).

Dziękuję raz jeszcze

Pozdrowienia

Bogdan Rokicki

Menedżer Biura Projektów IT, DHL Parcel Polska Sp. z o.o.

PRZYGOTUJMY COŚ WSPÓLNIE!

GRA NA ZAMÓWIENIE?