WIRTUALNY ESCAPE ROOM DLA SZKÓŁ, CZYLI NIECODZIENNA WYCIECZKA KLASOWA BEZ WYCHODZENIA Z DOMU

integracja online

WIRTUALNY ESCAPE ROOM DLA SZKÓŁ, CZYLI NIECODZIENNA WYCIECZKA KLASOWA BEZ WYCHODZENIA Z DOMU

Wychowawco!

Jako że lubujemy się w wymyślaniu coraz to nowszych fabuł oraz stawianiu wyzwań naszym czytelnikom, przygotowaliśmy dla Ciebie pewną scenkę, w którą zapewne nie będzie Ci trudno się wczuć. 😉 Usiądź więc wygodnie i wyobraź sobie to, co następuje: rada rodziców orzekła, że dobrze byłoby zorganizować ciekawą wycieczkę szkolną i poproszono Cię, abyś znalazł coś godnego uwagi. Coś, co nie tylko zabawi oraz zaangażuje Twoich podopiecznych, ale jednocześnie skłoni ich do wysilenia swoich szarych komórek.

Brzmi znajomo, prawda? Cóż, w takiej sytuacji zapewne dwoisz się i troisz, aby sprostać temu wyzwaniu – nie dość, że trudno znaleźć takie połączenie, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, że dzieciaki to wybredne (i bardzo dobrze!) bestie i nie zadowolą się byle czym. Szczególnie w sytuacji, kiedy większość z klasycznych pomysłów została już wykorzystana. Zaczynasz więc wypytywać swoich kolegów z pracy, czy nie chowają oni jakiegoś asa w rękawie, być może nawet wklepujesz w wyszukiwarkę hasła typu „ciekawe pomysły na wycieczkę szkolną” lub „niestandardowa wycieczka klasowa”.
wirtualny escape room dla szkół

Możliwe, że gdzieś między wierszami zaczyna majaczyć odpowiedź pod tytułem „escape room”. Zaczynasz więc drążyć, dowiadywać się, czym są owe tajemnicze pokoje zagadek… I już wiesz, że to to! Strzał w dziesiątkę!

Jednak pokój, który Cię interesuje (na przykład Protokół C.H.I.M.E.R.A., Anatomia Zbrodni lub Zaginione Kryształy), znajduje się w Krakowie, a to dość spora odległość… Cóż… A słyszałeś może kiedyś o online escape room?

Nie? W takim razie zapraszamy Cię do świata, który nosi dumną nazwę „Wirtualny escape room”. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to złap nas za cybernetyczną dłoń i podążaj za dalszą częścią artykułu. 😉

Online escape room – nie musisz wychodzić z domu, aby dobrze się bawić!

Z pewnością już domyślasz się, o co chodzi. W naszym repertuarze posiadamy cały szereg pokoi zagadek, w które można zagrać, nie wychodząc za próg własnego mieszkania. I to także sprawdza się jako świetna alternatywa dla klasycznej wycieczki szkolnej!
Jeśli Tobie oraz Twojej klasie brakuje budżetu na transport, gdy Kraków leży zbyt daleko od Waszej miejscowości, jeżeli wszelakie plany zdusiła pandemia – przychodzimy do Was z rewolucyjnym rozwiązaniem! Wirtualny escape room to coś, co rozwiąże każdy problem!

A jak to wygląda w praktyce?

Bardzo prosto – zarówno Ty, jak i dzieciaki, łączycie się przez Internet z naszym pokojem zagadek. Wszyscy uczestnicy widzą kursory swoich współgraczy, więc nie ma problemu, jeśli chodzi o to, co kto już zrobił. Ponadto istnieje możliwość rozmawiania ze sobą przez Zoom, Skype lub dowolny inny komunikator. 😉 A jeśli grupa miałaby jakiekolwiek wątpliwości, nad całą zabawą czuwa nieustannie Mistrz Gry, zupełnie jak w przypadku tradycyjnej rozgrywki.
wirtualny escape room

Jakie korzyści czerpiesz?

Wirtualny escape room to nie tylko pomysł na rozrywkę, ale równocześnie na wartościowo spędzony czas! Z naszej strony możemy zapewnić Cię, że dzięki takiej zabawie z całą pewnością sprostasz wymaganiom zarówno rodziców, jak i ich pociech! Bo online escape room to między innymi:
• działanie drużynowe, które pomaga zacieśniać więzi w grupie (a przecież zgrana klasa to podstawa ;)),
• stała stymulacja szarych komórek i zachęta do zaangażowania kreatywności oraz logicznego myślenia,
• możliwość przyjrzenia się relacjom panującym w klasie,
• okazja do odnalezienia silnych cech poszczególnych uczniów (np. zdolności przywódczych lub nastawienia na dokładne wykonanie zadania),
• wciągająca fabuła, przyjmowanie różnych ról – na przykład specjalnego agenta lub kryminologa 😉
i wieeeele, wiele innych!

Zresztą, zajrzyj na nasze social media i przekonaj się sam, jak oceniają nas inni! 😀

Zaskocz swoich podopiecznych!

Jeśli więc zależy Ci na tym, aby Twoi uczniowie mieli trochę uciechy, a jednocześnie nie zapomnieli o wysiłku umysłowym – koniecznie przekonaj się na własnej skórze, co kryje za sobą wirtualny escape room!
Uważaj jednak! Istnieje bowiem ryzyko, że niespodziewanie staniesz się jednym z bardziej lubianych nauczycieli – zarówno przez rodziców, jak i przez dzieciaki! 😉 Ale to wszystko chyba warte jest takiego poświęcenia, czyż nie? 😉

Dlatego, jeśli uważasz podobnie, zapraszamy do kontaktu 😀

PRZYGOTUJMY COŚ WSPÓLNIE!

GRA NA ZAMÓWIENIE?