Escape room, pokój zagadek – nazw tej rozrywki jest wiele, lecz wszystkie są podobnie enigmatyczne. Czym tak naprawdę są escape roomy i dlaczego organizacja urodzin dla dzieci właśnie tam to dobry pomysł? Poznaj urodziny w escape rooms od podszewki!

Urodziny w czym? Escape rooms w pigułce.

Zacznijmy od podstaw: jest to rodzaj gry zespołowej. Twoje pociechy nie będą jednak biegać za piłką, gdyż to nie siła mięśni, a zdolność logicznego myślenia poprowadzi je do zwycięstwa. Zadanie jest proste –  gracze mają za zadanie w godzinę wydostać się z zamkniętego pokoju, lecz by tego dokonać muszą wykazać się współpracą. To jednak nie wszystko! Każdy pokój związany jest z inną fabularną historią, w którą przed grą wprowadza moderator. Przekraczając próg można więc przenieść się do zupełnie innego świata, wchodząc przy tym w stosowną rolę. Twoje dziecko może w jedną chwilę zmienić się w podróżnika, wojownika Jedi, czy pogromcę wampirów!

Urodziny w escape rooms –

uczą bawiąc i bawią ucząc.

Escape roomy łączą uwielbianą przez dzieci  zabawę „w udawanie” z rozwijającą umysł, logiczną grą zespołową. Można więc powiedzieć, że w prosty i przyjemny sposób uczą bawiąc i bawią ucząc. Zaledwie godzina w escape roomie może znacznie podnieść umiejętności pracy w grupie, spostrzegawczości oraz myślenia przyczynowo-skutkowego. To jednak nie wszystko! Escape rooms wpływają również na rozwój nowych połączeń synaptycznych w mózgu. Dodatkowo, w dobie Internetu oraz wszechobecnych cyfrowych gadżetów, escape rooms staje się doskonałą alternatywą dla gier komputerowych. Pozwolą zatem Tobie i Twoim maluchom w moment przenieść się w odległe i bajkowe miejsca. Co najważniejsze – w pełni analogowo! Dzieciaki mogą więc oderwać się od wszelkich „rozpraszaczy”, by jeszcze lepiej bawić się na przyjęciu urodzinowym!

Urodziny w escape rooms – co, gdzie i jak?

Chcesz przekonać się na własną rękę jak niezapomniane chwile możesz ofiarować swoim pociechom? Koniecznie zadzwoń do nas i przekonaj się sam! Odwiedź stronę urodziny dla dzieci by poznać więcej szczegółów – urodziny w naszych escape rooms to więcej niż tylko gra! Poznaj również nasze urodziny dla dzieci na świeżym powietrzu!