Integracja firmowa Kraków 3 w 1: gra miejska, smakowanie potraw i sprawdzenie wiedzy o produkcie

integracja firmowa kraków

Integracja firmowa Kraków 3 w 1: gra miejska, smakowanie potraw i sprawdzenie wiedzy o produkcie

Case Study: Integracja firmowa Kraków w postaci gry miejskiej dla niemieckiego kontrahenta, dodatkowo ze sprawdzeniem wiedzy ze szkolenia ?
Klient: Radisson Blu Hotel ***** szukający wciągającej rozrywki teambuilindgowej dla swojego zagranicznego klienta
Liczba uczestników: 56 osób
Czas realizacji: 1 miesiąc
Czas rozgrywki: 3 h
Język: angielski

ZADANIE DLA EKIPY ESCAPECITY:

Tym razem z Radisson Blu Hotel ***** wpłynęło do nas zlecenie (poprzednio zrealizowaliśmy mobilny escape room podczas rejsu statkiem) przygotowania niebanalnej i ekscytującej rozrywki dla niemieckiego klienta, organizującego konferencję w hotelu. Naszym zadaniem było:

Integracja firmowa Kraków 3 w 1

  • pokazać gościom piękny Kraków
  • zapoznać ich ze smakami Małopolski
  • wpleść do gry wiedzę ze szkolenia, które odbyło się podczas konferencji, jako formę dodatkowych bonusów punktowych za uważne słuchanie prelegentów ?

INTEGRACJA FIRMOWA KRAKÓW – PRZYGOTOWANIE

LOGISTYKA:

Wyzwaniem w tego typu eventach jest zawsze logistyka. Wszystko musi być dokładnie przemyślane, tak, by każdy zespół miał równe szanse. Np., aby nikt nie musiał czekać, aż poprzednia drużyna dokończy zadanie w danym punkcie, albo moderator wyda gadżety potrzebne do następnego questu. Ważne jest by każdy zespół miał swój indywidualnie liczony czas i jednocześnie, aby wszystkie ekipy skończyły mniej-więcej w tym samym czasie, aby móc płynnie przejść do następnego punktu programu.

integracja firmowa kraków

SCENARIUSZ I ZAGADKI:

Kolejnym zadaniem było przygotowanie scenariusza i zagadek. Wyzwaniem było połączenie 3 ważnych dla klienta aspektów w 1 wciągającą grę miejską. Po pierwsze trasa miała przebiegać przez malowniczą, pełną zabytków część Krakowa. Wszystko po to, by pokazać zagranicznym gościom nasze piękne miasto. Jednocześnie zagadki miały za zadanie zapoznać uczestników zabawy z kulturą i historią miasta. 

Po drugie, nasi zagraniczni goście mieli podczas zabawy skosztować również małopolskich smakołyków. W konsekwencji również one zostały wplecione w fabułę gry. A po trzecie, klient zażyczył sobie również, by nieco sprawdzić wiedzę uczestników zabawy, którą zdobywali podczas 2-dniowej konferencji. Ważne było to, by prawidłowe rozwiązanie zagadki związanej ze szkoleniem, nie było konieczne, by ukończyć grę. Miała to być po prostu opcja na zdobycie dodatkowych punktów. Taki bonus dla uważnych słuchaczy ? Tak też zrobiliśmy!

INTEGRACJA FIRMOWA KRAKÓW – REALIZACJA:

Cała realizacja, od zapytania, do wydarzenia zajęła nam miesiąc pracy. Dodatkowym utrudnieniem było pozyskanie na czas materiałów ze szkolenia, jakie miały być na życzenie klienta wplecione w fabułę zabawy. Bez tego nie można było ruszyć ze scenariuszem, gdyż ważne dla nas było to, aby wszystko stanowiło ze sobą spójną całość.

Grupa liczyła 56 osób, więc zaproponowaliśmy podział na osiem 7-osobowych zespołów. Wszystko po to, by wszyscy mieli równe szanse, by świetnie się bawić. Zabawa rozpoczęła się w sali konferencyjnej Radisson Blu Hotel, gdzie miała miejsce pierwsza degustacja w ramach rozwiązywania zagadek z gry. Stamtąd gracze udali się na planty, Rynek i Wawel, by zobaczyć nasze przepiękne Stare Miasto i jednocześnie dowiedzieć się czegoś więcej o zabytkach.

Całość zajęła drużynom ok. 3 godziny, czyli dokładnie tyle czasu, ile mieliśmy do dyspozycji, zgodnie z wytycznymi klienta.

efektywność pracy

INTEGRACJA FIRMOWA KRAKÓW – EFEKTY i PODSUMOWANIE:

Zgodnie z planem udało się zrealizować wszystkie trzy wyznaczone przed nami cele: zwiedzanie z zagadkami pełnymi historii i kultury, degustacja regionalnych potraw i możliwość uzyskania większej ilości punktów za wiedzę zdobytą podczas konferencji. 

Mimo, że pogoda zrobiła graczom psikusa (niespodziewanie spadł deszcz), uczestnicy zabawy z uśmiechami na twarzy ukończyli misję ? Integrujący się pracownicy klienta powrócili na czas do Hotelu, a w EscapeCity rozpoczęła się fiesta z okazji kolejnego udanego eventu ?. Po wszystkim otrzymaliśmy słowa uznania od Radisson Blu Hotel *****:

integracja firmowa kraków

PRZYGOTUJMY COŚ WSPÓLNIE!

GRA NA ZAMÓWIENIE?