Eventy firmowe Kraków

– mobilny escape room na statku podczas rejsu do Tyńca

escape city

Eventy firmowe Kraków

– mobilny escape room na statku podczas rejsu do Tyńca

Case Study: Eventy firmowe Kraków z wykorzystaniem koncepcji mobilnego escape room, wplecionego w malowniczy rejs statkiem, jako wyjątkowy pomysł na integrację firmową ?
Klient: Radisson Blu Hotel ***** szukający niezapomnianych wrażeń dla swojego klienta – kadry kierowniczej wysokiego szczebla z zagranicznej korporacji
Liczba uczestników: 20 osób
Czas realizacji: 1 miesiąc
Czas rozgrywki: 2 h
Język: angielski

ZADANIE DLA EKIPY ESCAPECITY:

Pewnego dnia do naszego biura zgłosiła się Dyrektorka znanej sieci hotelowej, poszukująca nietuzinkowej formy rozrywki dla swojego zagranicznego kontrahenta – szczebla kierowniczego korporacji, spędzającego wyjazd integracyjny w ich hotelu. Naszym celem było:

  • zaproponować coś nowatorskiego, coś, czym można by pozytywnie zaskoczyć wysokiej rangi managerów z różnych krajów i kultur
  • zapewnić niezapomniane emocje podczas integracyjnego rejsu statkiem po Wiśle z Krakowa do Tyńca
eventy dla firm krakow

EVENTY FIRMOWE KRAKÓW – PRZYGOTOWANIE

LOGISTYKA:

Priorytetem w tego typu evencie firmowym było przygotowanie wszystkiego na najwyższym poziomie, z dbałością o każdy detal. Uczestnikami zabawy byli wysoko postawieni managerowie zagranicznej korporacji, czyli klient bardzo wymagający. Z jednej strony wszystko musiało być idealnie przygotowane. Z drugiej zaś nie mogło zabraknąć elementów humorystycznych, przygotowanych ze smakiem.

Jednocześnie uczestnicy zabawy mieli mieć również czas na to, by zachwycić się malowniczymi krajobrazami, jakie dostarczała podróż statkiem po Wiśle. Ważnym aspektem, który również musieliśmy wziąć pod uwagę, był fakt, że byliśmy gościem na statku. Mieliśmy do zaaranżowania przestrzeń, która nie należała do nas. Innymi słowy wszystkie elementy zagadek i cały wystrój, musiał zostać tak przygotowany, by nie spowodować żadnej trwałej ingerencji w przestrzeń statku (także gwoździom i wiertarkom wstęp był wzbroniony ?).

SCENARIUSZ I ZAGADKI:

Bardzo ważnym aspektem przygotowywania mobilnego escape room na statku było wkomponowanie fabuły w przeżycia związane z samym rejsem. Zależało nam na tym, by przenieść uczestników zabawy w niecodzienny klimat. Chcieliśmy sprawić, by kompletnie zanurzyli się w przygotowanej dla nich przygodzie. Dodatkowo wyzwaniem było przygotowanie czegoś wciągającego, z poczuciem humoru i jednocześnie „ze smakiem” dla poważnych na co dzień dyrektorów ? I to z różnych krajów i kultur!

Zdecydowaliśmy się więc na przygotowanie mobilnego escape room w pirackim stylu (Arrr!). Temat przewodni był na tyle osadzony w popkulturze, że każdemu z łatwością przyszło wejście w klimat przygody, a w dodatku idealnie pasował do przestrzeni, jaką mieliśmy do dyspozycji, czyli pokładu statku rejsowego ?

Eventy firmowe Kraków

EVENTY FIRMOWE KRAKÓW – REALIZACJA:

Cały proces realizacji, od zapytania, do godziny „W” zajął nam miesiąc pracy. Zależało nam na dopracowaniu każdego szczegółu i zapewnieniu wysokiej jakości rozrywki. Temat przewodni – poszukiwanie pirackiego skarbu okazał się strzałem w dziesiątkę! Wszystkim łatwo było wcielić się w rolę poszukiwaczy, a lekkość tematu dała efekt bardzo swobodnej atmosfery. Niektórych poważnych dyrektorów w końcu można było poznać od zupełnie innej (bardzo sympatycznej!) strony ?  

Grupa liczyła 20 osób, więc zaproponowaliśmy podział na cztery 5-osobowe drużyny poszukiwaczy skarbu, czym przy okazji osiągnęliśmy efekt sympatycznej (g)rywalizacji ? Gra rozpoczęła się tuż po wejściu na pokład statku. Trwała mniej-więcej połowę rejsu, czyli 2 godziny, tak by pozostały czas uczestnicy zabawy mogli poświęcić na oblewanie sukcesu i częstowanie się specjalnie przygotowanymi na tę okazję przekąskami. Był też oczywiście czas na pamiątkowe zdjęcia. Managerowie tak wciągnęli się w przygotowane zagadki, że były one tematem numer jeden podczas całego rejsu ?

EVENTY FIRMOWE KRAKÓW – EFEKTY i PODSUMOWANIE:

Przygotowanie zaskakującej rozrywki dla na co dzień poważnych dyrektorów było nie lada wyzwaniem. Tym bardziej bardzo się cieszymy, że nasz mobilny escape room został tak pozytywnie przyjęty i wywołał falę śmiechu i radości. Usłyszeliśmy dużo ciepłych słów i wyrazów uznania, co dodatkowo upewniło nas w tym, że zadanie pt.: „dostarczenie niezapomnianych emocji” zostało wykonane. Ekipa EscapeCity również bardzo miło wspomina ten event i wszystkich uczestników! Wisienką na torcie tego przedsięwzięcia były referencje, jakie otrzymaliśmy od Radisson Blu Hotel *****:

Eventy firmowe Kraków

PRZYGOTUJMY COŚ WSPÓLNIE!

GRA NA ZAMÓWIENIE?