20 powodów, dla których warto grać… by zwiększyć efektywność w pracy!
20 powodów, dla których warto grać… by zwiększyć efektywność w pracy!
CO?? W profesjonalnym środowisku pracy nie ma miejsca na zabawę! Nosy w ekrany, ręce pełne roboty i niech się nikt nie waży opieprzać! I tak przez 8 godzin dziennie, albo nawet więcej!
Taką odpowiedź można usłyszeć od wielu dyrektorów, a często i zachowanie pracowników innych szczebli wskazuje, że w to wierzą. Płacimy Ci – Ty pracujesz. To proste.
Ale czy na pewno? Czy faktycznie ta teza ma jeszcze rację bytu w dzisiejszych czasach? Na tak konkurencyjnym rynku? Przyjrzyjmy się temu bliżej.
Efektywność pracy w badaniach
Badania pokazują, że jeśli cały dzień siedzisz przy biurku, Twoja wydajność tylko spada i spada. Potrzebujesz przerwy. A gra jest jednym z najlepszych remediów na to! Dlatego zaprojektowaliśmy grę: „Coffee Break Escape” – abyś zrobił sobie konstruktywną przerwę ?
Wprowadzenie gier do biura wydaje się sprzeczne z intuicją, jednak korzyści są ogromne zarówno dla Twoich pracowników, jak i Twojej firmy.
Gry w pracy a efektywność pracownika
Czy granie w pracy rzeczywiście może zwiększyć Twoją produktywność i efektywność pracy? Według reportażu BBC, zdecydowanie tak. Pracownicy, którzy mogli robić przerwy na gry, twierdzili, że byli szczęśliwsi i bardziej produktywni. Gry pomagają w kreatywnym myśleniu i rozwiązywaniu problemów. Oderwanie się od trudnego zadania na kilka minut grania może przynieść nowe spojrzenie na problem biznesowy lub pomóc zresetować umysł w szczególnie trudnym dniu. Tego rodzaju przerwa w pracy, może sprawić, że kilka minut później wrócisz ze świeższym i bardziej energicznym umysłem.
Jak gry wpływają na efektywność pracy?
Ok, wiemy już, że gry prowadzą do większego zaangażowania i zadowolenia pracowników, ale co to w praktyce oznacza dla sceptycznych wobec gier pracodawców? Badanie Gallupa wykazało, że firmy z zaangażowanymi pracownikami są bardziej produktywne. W rzeczywistości mają znacznie wyższą wydajność, rentowność i oceny klientów, a także mniejszą rotację i absencję pracowników niż inne firmy. Zatem warto się tematem zainteresować. Jak zwiększyć efektywność pracy? Oto zebranych dla Ciebie:
20 korzyści płynących z grania, wpływających na efektywność w pracy
(wykazane w badaniach m. in. Michigan State University, National Training Laboratories, Indiana University, National Institute for Play, University of Colorado, University of Copenhagen)
- umiejętności nabyte podczas gry, często stanowią inspirację do rozwiązania wyzwań biznesowych
- gry obniżają poziom stresu
- zwiększają optymizm
- poprawiają relacje i zacieśniają więzi w zespole poprzez śmiech i wspólną zabawę
- zachęcają do zaangażowania w pracę zespołową
- zwiększają morale zespołu
- wpływają na motywację do awansu w firmie
- gry ułatwiają przyciąganie i zatrzymywanie talentów – sprzyjają tworzeniu przyjaznej kultury firmowej, która ma tu kluczowe znaczenie
- zwiększają zdolności adaptacyjne
- ułatwiają uczenie się nowych umiejętności
- sprawiają, że zachowujemy zdobyte informacje przez długi czas (ludzie zachowują 75 % nowej wiedzy zdobytej podczas grania w gry!)
- pomagają patrzeć na problemy w nowy sposób
- poprawiają pamięć
- wzmacniają koncentrację i wytrwałość
- mogą nawet spowolnić proces starzenie się!
- gry uczą strategicznego myślenia, przewidywania kilku ruchów do przodu, rozwijają myślenie taktyczne
- pobudzają wyobraźnię, ponieważ angażują lewą półkulę mózgu odpowiedzialną za kreatywność (istnieją pewne dowody z badań na zwierzętach, że zaangażowanie w zabawę otwiera nowe połączenia neuronowe w mózgu, prowadząc do większej kreatywności)
- zwiększają zdolności poznawcze
- zwiększają koordynację ręka-oko i zdolności motoryczne
- i hej, gry są po prostu fajne!
Większa efektywność pracy dzięki grom
Czy wiesz, że 79% ludzi twierdzi, że byliby bardziej produktywni, gdyby ich praca była bardziej podobna do gry? Google, LinkedIn, Red Bull, Nike to tylko kilka dużych marek, które mają różnorodne gry dostępne dla swoich pracowników – coś w tym musi być!
- Ciekawostka: 61% dyrektorów generalnych, dyrektorów finansowych i innych kierowników wyższego szczebla robi sobie codzienne przerwy w pracy na gry! No cóż, muszę się przyznać, że również się do tej grupy zaliczam ?
Korzyści z grania są tak ogromne, że nie sposób przejść obok nich obojętnie. Zatem kto chce być lepszy w pracy, niech gra!
Do zGRAnia się!