Mobilne pokoje zagadek jako atrakcje na piknik rodzinny z okazji 800-lecia miasta

ATRAKCJE NA PIKNIK RODZINNY – WSPÓLNA ZABAWA I ROZWIĄZYWANIE ZAGADEK W PLENERZE
Case study: Mobilne pokoje zagadek wprost z Gamescape, jako atrakcje na piknik rodzinny z okazji 800-lecia miasta Mikołów.
Klient: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mikołowie
Liczba uczestników: 120 – 140 osób
Czas rozgrywki: 3-godzinna rozrywka, zapewniona w trakcie świętowania 800-lecia miasta
Język: polski
ZADANIE DLA ESCAPECITY:
Jeden z organizatorów obchodów 800-lecia Mikołowa zwrócił się do nas z prośbą o zapewnienie rozrywki w trakcie tego wydarzenia. Aktywność ta miała być skierowana głównie do rodzin z dziećmi jak i również do młodzieży.
Zadaliśmy sobie pytanie, co moglibyśmy stworzyć, aby każdy z uczestników mógł uczestniczyć w zabawie. Postawiliśmy więc na nasze czarne skrzynie zawierające sporo zagadek, nazywane również mobilnymi pokojami zagadek.
Uznaliśmy, że to będzie najbardziej odpowiedni produkt dla tak zróżnicowanej grupy osób. W dodatku rozrywka ta miała zajmować kilka minut, tak aby każdy mógł z niej skorzystać. Zatem ustaliliśmy sobie wytyczne do organizacji tego wydarzenia:
- Dopasowanie poziomu zagadek do bardzo zróżnicowanej wiekowo grupy
- Maksymalne wykorzystanie czasu trwania jednej rozgrywki
- Możliwość gry kilku zespołów w jednym czasie
ATRAKCJE NA PIKNIK RODZINNY, CZYLI JAK ZAARANŻOWAĆ MOBILNE POKOJE ZAGADEK NA TAKIE WYDARZENIE – PRZYGOTOWANIE
LOGISTYKA:
Mając za zadanie stworzenie przestrzeni pełnej zagadek, wybraliśmy nasze mobilne escape roomy. Są one na tyle wygodne w transporcie i łatwe w obsłudze, że stanowią idealny produkt na takie wydarzenie. Jedynym wyzwaniem dla nas było zrealizowanie całej gry tak, aby wiele osób mogło bawić się w tym samym czasie. Jednak i na to znaleźliśmy rozwiązanie. Mając kilka Czarnych Skrzyń o różnym poziomie trudności, mieliśmy wszystko czego potrzebujemy.

SCENARIUSZ I ZAGADKI:
Nasze skrzynie dopracowaliśmy tak, aby było kilka poziomów trudności. Dzięki temu zarówno ci najmłodsi jak i ci nieco starsi mogli znaleźć to, czego szukali, świetnie się przy tym bawiąc. Dodatkowo uznaliśmy, że wprowadzimy limit czasu na rozwiązanie takiej skrzyni, tak aby każdy kto chciał spróbować swoich sił, mógł skorzystać.
Atutem tego typu zagadek jest fakt, że złożenie takiej skrzyni do stanu pierwotnego, doświadczonemu Mistrzowi Gry zajmuje nie więcej niż minutę. Tak więc oszczędność czasu była na najwyższym poziomie.
MOBILNE POKOJE ZAGADEK NA 800-LECIE MIKOŁOWA – REALIZACJA:
W dniu realizacji całego wydarzenia, zjawiliśmy się w Mikołowie. Po rozłożeniu całego sprzętu w rekordowym czasie, oczekiwaliśmy na pierwszych śmiałków. Już po kilku minutach od rozpoczęcia pikniku, zaciekawione osoby zaczęły podchodzić do tajemniczych skrzyń z pytaniem co to właściwie jest. Po krótkim wprowadzeniu w świat pokoi zagadek, każdy chciał spróbować swoich sił jako kodołamacz.
Zadaniem wszystkich drużyn było odnalezienie tokenów, które specjalnie pod to wydarzenie były spersonalizowane z logiem sponsorów. Jednym udawało się to w kilka minut, innym pokonanie takiej skrzyni zajmowało trochę więcej czasu. Jednak w rezultacie każdemu udało się zdobyć wszystkie możliwe tokeny.
Oczywiście nasi Mistrzowie Gry cały czas stali na posterunku każdej rozgrywki, nadzorując i naprowadzając naszych wybitnych śmiałków na właściwy kurs.
Zainteresowanie wzrosło do takiego stopnia, że w pewnym momencie musieliśmy utworzyć listę oczekujących drużyn. W rezultacie jednak każdej ekipie udało się zmierzyć ze skrzynią pełną zagadek.

CZY MOBILNE POKOJE ZAGADEK TO DOBRY WYBÓR JAKO ATRAKCJE NA PIKNIK RODZINNY? EFEKTY I PODSUMOWANIE:
Patrząc na zainteresowanie jakim cieszył się nasz „zagadkowy kącik” możemy śmiało stwierdzić, że pomysł był genialny i co najważniejsze, sprawdził się. Mogliśmy zauważyć jak więzi rodzinne zacieśniają się, ale również jak rośnie rywalizacja wśród znajomych.
To innowacyjne wydarzenie dostarczyło uczestnikom niezapomnianych doświadczeń, skupiając się na interaktywnej rozrywce i kreatywnym myśleniu. Każdy skrzynia była pełna tajemniczych łamigłówek, enigmatycznych zagadek i logicznych wyzwań, które wymagały współpracy i inteligentnego rozumowania. Uczestnicy mieli okazję pracować w zespołach, aby rozwiązać zagadki i odkryć ich tajemnice.
Mobilne pokoje zagadek stanowią doskonałą okazję do budowania więzi rodzinnych oraz umiejętności komunikacyjnych, zachęcając do wspólnego myślenia i działania. To wyjątkowe wydarzenie z pewnością wzbogaciło atmosferę jubileuszu miasta, oferując mieszkańcom i odwiedzającym niezapomniane przeżycia i przygody.
